תיק במח"ש נגד שוטרת שנחשד שהתעללה בילדיה נסגר בגלל סחבת ו"אובדן" ראיות. כך לפי פרסום היום (שישי) ב''.

לפי הפרסום ב'ישראל היום', בתה של השוטרת התלוננה כי: "אמא עושה לי תפיסות חזקות ומכאיבות ומאיימת  עלי הרבה פעמים".

עוד דווח כי לפי התמונות שהגיעו למערכת עלו עדויות להתעללות קשה הכוללת סימני חניקה בצוואר, סימני לפיתה בזרוע, שטפי דם כהים סביב העין ועוד.

בתלונה שהוגשה נטען כי "במשך ארבע השנים האחרונות חווה הבן הבוגר אלימות מילולית כמעט יומיומית, שכללה בין השאר אמירות כגון: 'נבלה, בהמה', וכדומה… ואיומים שלפיהם אם לא יעשה כדבריה, תדאג להשתמש בקשריה כדי שיגיע לכלא לנערים".

כמו כן, נטען כי היו שלושה מקרים של נטישת הילדים – אירועים שבהם האם עצרה את הרכב וגירשה ממנו את הילדים, שנאלצו להגיע בכוחות עצמם לביתם ממרחק גדול.

ניידת משטרה. צילום: פלאש 90

תכתובת ארוכה של בא כוחו של הבן הבוגר מול מח"ש, מפרטת טענות להימשכות של הטיפול בתלונה מצד המערכת – רק כעבור שנה וחודשיים ממועד הגשת התלונה נחקרו חלק מהילדים לראשונה.

פרקליטיה של האם אמרו בתגובה, כי האב מסית את הילדים ומשפיע עליהם כך שעדויותיהם אינן אמינות.

לאחרונה הוגשה על ידי  האב תלונה נוספת למח"ש, שהתמקדה הפעם באלימות כלפי אחד מהילדים הקטנים.

לתלונה זו צורפו צילומים, הקלטות ומסמכים לכן הופתע עורך הדין כשהתקבל מכתב ממח"ש, בו נכתב כי "לא הונחה תשתית המלמדת על יסוד סביר לחשד לביצוע עבירה פלילית".

בעקבות המכתב פנה עורך הדין של האב לפרקליט מח"ש שסגר את התיק. בשיחה זו טוען עורך  הדין שנאמר לו כי: "אין בחומר הראיות כל הקלטה של  הקטינה".

עורכת דינה של האם, שירה דרורי-סאלם, מסרה בתגובה כי "יש להצר על כך שכלי התקשורת משמשים כידו הארוכה של האב במלחמת החורמה שהוא מנהל כנגד האם. כך ראה את הדברים אף ביהמ"ש למשפחה. מדובר בילדים שעברו מסכת הסתה חמורה

ממח"ש נמסר כי "בתיק התבצעה חקירה יסודית ומקיפה בעזרת גורמי הרווחה והגורמים הטיפוליים. לאחר חקירת החשודה ובחינת מכלול הראיות, הגענו למסקנה כי לא התבססה תשתית ראייתית מספקת לצורך העמדת האם לדין פלילי".

עוד הוסיפו כי "לפני גביית עדות הילדים התבצעו פעולות חקירה רבות, אשר לא נוכל לפרטן. כמו כן, אין בידינו מידע כלשהו המבסס חשד להדלפה. בימים האחרונים הועברו טענות שהעלה ב"כ המתלונן, והן נבחנות".

 

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20


:עוד באותו נושא