פרויקט מיפוי פנימי חדשני של בתי החולים איכילוב ואסותא רמת החייל יאפשר למבקרים ולמטופלים להגיע במהירות למחוז חפצם. הניווט נעשה באמצעות אפליקציית NAVIN בפיתוח ישראלי. האפליקציה יודעת להתייחס לגורמים שרלוונטיים להולכי רגל כמו מציאת הדרך הקצרה גם במקרה של שערים סגורים, כפי שקורה בעיקר בשעות הערב או במהלך חגים ושבתות. כך המשתמש ינווט דרך שער פתוח ולא יאלץ להקיף את בית החולים לאחר שיתברר שהדרך שבה הלך חסומה.

אפליקציית NAVIN פותחה על ידי שי רונן, נווט קרב ב- F16 שהשתמש בטכנולוגיות של מטוסי קרב שאינן מסתמכות על לוויינים. בניית מאגר הנתונים של תוואי בתי החולים נבנה בהתנדבות על ידי קהילת ממפים כתרומה לקהילה. בתי חולים הם מבנים סבוכים עם ריבוי קליניקות ואגפים, וחלקם התפתחו לאורך עשרות שנים על ידי מתכננים שונים ולכן קשים לניווט.  בנוסף לניווט העצמאי, האפליקציה מאפשרת לשלוח לאחרים את נקודת המיקום המדויקת וכך להיפגש בקלות בלי צורך בשיחות והודעות.

המשתמשים באפליקציה יכולים לתרום לשיפור המיפוי, באמצעות מעבר למצב “ממפה” מה שמאפשר לטלפון לאסוף מידע תוך כדי תנועת המשתמש בחלל בית החולים. המידע נאסף באנונימיות ללא פרטי המשתמש באמצעות החיישנים של הסמארטפונים. פרויקט המיפוי הפנימי של מבנים נמצא בשלבי התרחבות לבתי חולים נוספים וכן לקניונים, שדות תעופה ומבנים ציבוריים מורכבים נוספים.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.