מרצ, מפלגת העבודה וארגוני שמאל קיצוניים מארגנים עצרת למוצאי שבת הקרוב בסימן "שתי מדינות – תקווה אחת". לפי התכנון, העצרת תונחה על ידי רננה רז ויוסי צברי.

אילוסטרציה. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90
אילוסטרציה. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

בין הארגונים שמארגנים את העצרת נמנים , , , , , וארגונים קיצוניים נוספים.

בתוך כך, מארגני העצרת מתכננים להביא את , ,  להקת הבלקן ביט בוקס ולהקת לוס כפרוס.

אבי בוסקילה, יו"ר ארגון השמאל הקיצוני 'שלום עכשיו', אמר: "נצא לרחובות בהמונינו כדי למחות על היעדר התקווה שמציעה לנו ממשלת הימין, על הכיבוש, על האלימות ועל הגזענות. זה הזמן שלנו לחזור לרחוב, ולהראות לנשיא טראמפ שיש בישראל מחנה גדול שתומך בשלום וקורא לסיים את הכיבוש והסכסוך בינינו ובין הפלסטינים. מכיכר רבין תצא קריאה חדה וברורה: כן לתקווה – לא לפחד, כן לשתי מדינות – לא למדינה אחת דו לאומית, כן לעתיד טוב יותר לישראל – לא לסיפוח ולהמשך השליטה על מיליוני פלסטינים בגדה".

בעבר, כנסים מסוג זה עוררו פרובוקציות וזעם ציבורי. כך למשל, במרץ 2015 איש השמאל הקיצוני אמר: "אמרו לנו שצהובי החולצות ושחורי הסמל, אנשי 'כהנא צדק' וצורחי 'מוות לערבים', הם קומץ. הם רק קומץ. הגנבים לוקחי השוחד, המושחתים והנהנתנים החזיריים, מנשקי הקמעות, עובדי האלילים והמשתחווים ומשתטחים על קברי קדושים, מטרידים המיניים והאנסים, קומץ,  איך זה שהקומץ שולט בנו? איך זה שבאין מרגיש ובאין מפריע, הוא, הקומץ, נעשה לרוב?".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.