דריכות גדולה בבית״ר ירושלים לקראת המשחק במוצאי שבת 20:30 בטדי נגד .

במועדון אומרים כי המשחק מול בני סכנין יהיה המבחן הגדול של האוהדים. יש המגדירים את המשחק מחר ככזה שיכול להוביל את המועדון לעידן חדש כמו גם כזה שיכול להחזיר את המועדון לאחור ולהרוס את השינוי הגדול שהחל בשבוע האחרון בשני המשחקים בסמי עופר, נגד מכבי חיפה בליגה ומכבי תל אביב בגביע.

בבית"ר מקוויםכי האוהדים יתרכזו בעידוד קבוצתם. צילום: משה אשכנזי, עמוד הפייסבוק של בית"ר ירושלים
בבית”ר מקווים כי האוהדים יתרכזו בעידוד קבוצתם. צילום: משה אשכנזי, עמוד הפייסבוק של בית”ר ירושלים

״עם כל הכבוד לחשיבות המקצועית של המשחק והרצון הגדול לסיים במקום הרביעי כדי להגיע לאירופה, עבור המועדון, המטרה הכי חשובה היא לעבור את המשחק מול בני סכנין בלי אלימות וקריאות גזעניות. אם האוהדים ישמרו על איפוק והמשחק יעבור בשלום בלי העמדה לדין, זה יהיה משהו חלומי שיצעיד את בית״ר ירושלים לעידן חדש״, אמרו במועדון.

למרות שרשמית החליט אלי טביב לנתק מגע עם ראשי ארגון ״״, גורמים במועדון העבירו מסרים ברורים לאוהדים כי לא כדאי להרוס את התהליך שהחל והם הוזהרו כי שוטרים סמויים יוצבו ביציעים. בגלל העובדה שהמשחק יתקיים ללא אוהדי הקבוצה האורחת, ההכנות של המשטרה מתרכזות באבטחת האוטובוס של בני סכנין והצבת שוטרים ומאבטחים ביציע המזרחי שם יושבים האוהדים הקיצוניים. המשטרה תמתין לאוטובוס של בני סכנין כ-20 ק״מ מירושלים ותלווה אותו כל הדרך אל החנייה בתוך האיצטדיון. גם בסיום המשחק טבעת של שוטרים וניידות ילוו את האוטובוס ביציאה מטדי וכמה ניידות ימשיכו ללוות את שחקני בני סכנין דרך כביש 443 כאשר האוטובוס ינוע על נתיב בודד אותו המשטרה תפנה מתנועה.

רוצה להגיע לאירופה עם בית"ר. שרון מימר. צילום: עמוד הפייסבוק של הפועל כפר סבא
רוצה להגיע לאירופה עם בית”ר. . צילום: עמוד הפייסבוק של הפועל כפר סבא

ראשי המועדון נפגשו עם קציני המודיעין במרחב מוריה של המשטרה לתיאום האבטחה במשחק, על פי הסיכום של השר לביטחון הפנים גלעד ארדן עם אלי טביב בשבת האחרונה, גם במשחק מול בני סכנין יהיו שוטרים ביציעים וכוח גדול של שומרים יהיו סמוך ליציע בכוננות. האוהדים האלימים ואלה שיקראו קריאות גזעניות ייעצרו מידית ויוצאו מהאיצטדיון. בנוסף, עשרות מצלמות פזורות לכיוון היציעים ומצלמות נוספות של המשטרה יצלמו כל הזמן את האוהדים ביציעים ובחדר הפיקוד של המשטרה באיצטדיון יעבירו את ההנחיות בהתאם לצילומים כדי לבצע מעצרים אם האירועים יחייבו זאת.

ויש גם משחק על כר הדשא. בני סכנין תגיע אחרי הניצחון הגדול על מכבי פתח תקוה. יוסי אבוקסיס יחזיר להרכב את הבלם אברהם פאס שחוזר מעונש השעייה שהטיל עליו המאמן. בירושלים, שרון מימר שמרגיש פגוע מהביקורת שהוטחה בו מאז ההפסד למכבי תל אביב בחצי הגמר, אמר בין השאר כי הוא לוקח אחריות על ההפסד. בשיחה עם השחקנים אמר המאמן: ״יש לנו עוד משימה חשובה, הכרטיס לאירופה. רצינו את הגביע אבל עכשיו צריך להשאיר את המשחק מאחור. אין לנו זמן לחשוב על מה שהיה, יש משחק מאוד מאוד בשבת, תמיד היינו ביחד ובגלל זה הצלחנו, חשוב שנמשיך להיות יחד כדי להצליח ולנצח בשבת״.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.