הפגנת תמיכה בנתניהו מחוץ לבית היועמ"ש. צילום: תתומר ניוברג, פלאש 90

במוצאי שבת הקרובה (20:00), יתקיים , מול מעונו בירושלים. זו תהיה הפעם הראשונה בה אנשי ימין יוצאים לרחובות מאז פורסמו נגד נתניהו. בהודעה שהפיצו פעילי מפלגת השלטון מסרו כי "היוזמה שצמחה מתוך השטח הליכודי בכלל וצעירי בפרט מבקש לייצר אמירה ברורה: יציאה כנגד גורמים המבקשים להפיל את שלטון הימין בדרכים שאינן דמוקרטיות".

כזכור, אתמול פורסמו המלצות המשטרה בחקירות בעניינו בתיק 1000 (תיק המתנות) ובתיק 2000 (תיק מוזס-נתניהו). על פי הודעת המשטרה, יש תשתית ראייתית מספיקה לכתב אישום נגד נתניהו בחשד לביצוע עבירה של קבלת שוחד, מרמה והפרת אמונים בכל הנוגע למערכת יחסיו עם איש העסקים ארנון מילצ'ן ועבירה של מרמה והפרת אמונים בכל הנוגע למערכת יחסיו עם איש העסקים האוסטרלי ג'יימס פאקר. בתיק 2000 הראיות מתגבשות, לפי המשטרה, לתיק בו יואשם נתניהו בביצוע עבירות של בקשת שוחד ומרמה והפרת אמונים.

דוד שאין, יו"ר : "האמירה שלנו היא ברורה, שלטון מחליפים בקלפי. עד המפתח של המשטרה הוא ח"כ מהאופוזיציה שרואה עצמו מועמד לראשות ממשלה, ההמלצות מתפרסמות בתרגילי יח״צ כאילו המשטרה הייתה גוף פוליטי, ואפילו בפרקליטות מאמינים שההמלצות נופחו כדי לסנדל את היועמ״ש. אני בטוח גם הערב שמה שעומד לנגד עיניו של ראש הממשלה הוא טובת מדינת ישראל ואזרחיה".

שאין הביע שביעות רצון נוכח ההרשמה של פעילים מכל הארץ וקרא דווקא לחברים מחוץ למחנה הליכוד להצטרף: ״המאבק שאנו מנהלים נוגע לכל מיליון המצביעים שהצביעו לליכוד ולעוד רבים שתומכים בממשלת הימין. אני קורא לצעירים ומבוגרים מכל המפלגות לבוא ולעמוד איתנו לצד הדמוקרטיה והצדק.״


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.