קרדיט צילום: דוברות המשטרה.

 

אתמול (ש') בפעילות של שוטרי מג"ב נגד גנבת בגזרת היישובים במועצה אזורית גזר. הבחינו השוטרים ב-2 רכבים שהעלו את חשדם, בסמוך למושב . בחיפוש ברכב הראשון ובתוכו שלושה חשודים, איתרו השוטרים מספר שקיות של מסוג ענבים, משמש ותפוחים אשר מגדלים אותם באזור.

קרדיט צילום: דוברות המשטרה.

 

ברכב השני היו 4 חשודים, בחיפוש איתרו השוטרים בתא המטען תוצרת חקלאית מאותם סוגים בתפזורת. שבעת החשודים, בשנות ה-20 לחייהם תושבי רמלה ולוד, יחד עם הממצאים הועברו לחקירה במשמר הגבול.

 

חלק מהשלל שנתפס בסמוך לצומת . צילום: אריאל קדם, רשות הטבע והגנים

 

במקביל, במהלך השבת תפסו פקחי רשות הטבע והגנים של מחוז מרכז שני שעסקו בקטיף לא חוקי של הצמח אזור מצוי (זעתר) המוגדר כערך טבע מוגן, בשטח פתוח באזור צומת נחשון.

השניים נתפסו בשעת מעשה על ידי פקחי רשות הטבע והגנים, כשבידם כמות המוערכת בכ 150 קילוגרמים של אזוב מצוי בשווי עשרות אלפי שקלים. השניים נעצרו ונחקרו בשטח וקיבלו קנס של אלפי שקלים כל אחד בהתאם לחוק. מאחר והנם שוהים בלתי חוקיים הובלו השניים לאחר מכן על ידי פקחי הרשות לעבר מחסום עטרות שם שוחררו. השלל שנתפס יועבר להשמדה.

חלק מהשלל שנתפס בשטח. צילום: אריאל קדם, רשות הטבע והגנים

 

ברשות הטבע והגנים מציינים כי תעשיית קטיף וייצוא הזעתר הבלתי חוקית מגלגלת מאות אלפי שקלים בשנה וגורמת לפגיעה קשה בטבע היפה והמיוחד של ישראל. לאור כך רשות הטבע והגנים משקיעה משאבים רבים בפעילות פיקוח ואכיפה בשטח במהלך עונת הקטיף מהאביב ועד אמצע הקיץ על מנת לצמצם ולמגר את התופעה הפסולה והאסורה בחוק. בתוך כך פועלת הרשות להחמיר גם את רף הענישה בתחום על מנת להרתיע עוד יותר את העוסקים בפעילות עבריינית זו.

לירן לוי

לירן לוי

כתב לענייני משטרה ומשפט, ערוץ 20
לירן לוי


:עוד באותו נושא