יו"ר מפלגת , ח"כ . צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

מהפך במרצ: ח"כ תמר זנדברג נבחרה אמש (ה') ברוב גדול להנהיג את המפלגה, זאת לאחר שזכתה ב-71.12% מהקולות. אבי בוסקילה, לשעבר מזכ"ל שלום עכשיו, שהתמודד מול זנדברג השיג 28.48% מהקולות. בסך הכל הצביעו 17,031 חברי מפלגה, שמהווים 54 אחוז.

עם תום הכרזת התוצאות, חברי המפלגה לא שרו את ההמנון אלא בחרו, באורח ספונטני, לשיר את האינטרנציונל. כך דיווח כתב גלי צה"ל, מיכאל האוזר-טוב.

לאחר זכייתה אמרה זנדברג: "תודה לכולכם, אני אוהבת את כולכם. זה יום חשוב היום אבל זה לא היום שלי, זה היום של מרצ, זה היום של כולנו. בחודשיים האחרונים קרה פה דבר מדהים, חזרנו להאמין בעצמנו, חזרנו למגרש הפוליטי, חזרנו להיות האלטרנטיבה – מרצ ממחר בבוקר תוביל מהפכה".

בפתח דבריה, פנתה זנדברג ליו"ר המפלגה היוצאת , שפרשה במהלך המירוץ גם מהכנסת. "אני רוצה קודם כל להודות ולברך ולהצדיע לה, מגיע לה. היא הובילה את המפלגה בתקופה קשה ומאתגרת, גם למרצ וגם לשמאל. בתקופה של סיאוב כללי מסביב, זהבה הייתה מודל של מנהיגות ואומץ ציבורי, ואני מרגישה זכות גדולה והתרגשות גדולה לעמוד במקום שהיא עמדה בו".

עוד הוסיפה זנדברג כי "מרצ עומדת לפרוץ קדימה למרכז הבמה הפוליטית. אנחנו נוביל כוח שמאלי חזק, בכל במה, בכנסת, בכיכרות, ברחוב, ברשתות החברתיות, בכל מקום, נהיה חלק מהמהפך שישראל כל כך משוועת לו. נשבור את התבניות של הפוליטיקה הישראלית שדחקה אותנו לאיזו פינה והסבירה לנו שהציבור לא איתנו ושאיבדנו אותו – לא. אנחנו נהיה פה לציבור עצום שלא ויתר על הדמוקרטיה הישראלית, על צדק ועל שוויון, כל מי שמבין שהכיבוש הוא איום קיומי על מדינת ישראל, לכל הישאלים האלה אני אומרת: אל תאמינו שאתם מיעוט. אתם לא. אנחנו הרוב בחברה הישראלית. אל תתחבאו ואל תתשתקו ואל תוותרו על הערכים שלכם, בואו אלינו למרצ ויחד נכתיב סדר יום במדינה".

יו"ר מרצ החדשה תקפה את נתניהו ואמר: "ראש הממשלה הפך את ארגוני זכויות האדם לשק חבטות, הוא רודף אחריהם ממש כמו פוטין", ופנתה לערביי ישראל: "הממשלה מנדה אותכם, בואו אלינו באוטובוסים כי אנחנו מאמינים בתחבורה ציבורית".


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.