ההפגנה למען החייל היורה ולמען גיבוי חיילי צה"ל אל מול הטרור הייתה שיחת היום. בפייסבוק, בתקשורת, בעבודה ובקבוצות הוואטסאפ השונות עיקר השיחות היו על אלאור – זכאי או לא? מה מידת חפותו?

בשיטוטיי ברשת החברתית יצא לי להתווכח עם בחור שנמנה על המחנה הפוליטי הקטן מבין תושבי ישראל, עם שמאלני. את דעתי הצגתי באופן הכי ברור שיש – מחבל הוא בן מוות, במהלך הקרב וגם לאחריו. השמאלן שעמד לו מנגד וצפה בתגובתי, כתב תגובה משלו, שתוכנה הוא שאני צר אופקים ובעל חשיבה רדודה.

תמכת בעצרת? אתה בטח פרימיטיבי. צילום: TPS
תמכת בעצרת? אתה בטח פרימיטיבי. צילום: TPS

ראשית, אני מוכן להיקרא רדוד, צר אופקים, ניאנדרתל, פרימיטיב וכל כינוי אשר יחפצו לכנות אותי בו. אבל דעתי היא דעת הרוב – המחבל הוא בן מוות וראוי היה שימות במוקדם או במאוחר. צריך להודות לחייל על שעשה זאת למעננו. חבל רק שאותו שמאלני מסוים, ועוד כמה בעלי דעות זהות נוברים במוחם בשביל לחפש את התשובה הכל כך פשוטה לסוגיה הזו. הרי זה ההגיון הבריא שצריך לעבוד במצב כזה: מחבל רוצה להרוג חפים מפשע, מחבל מת. אין פתרונות קסם ולא צריכים להיות פתרונות אחרים חוץ ממוות.

שנית, היה מפריע לי יותר אם לא זו הייתה אחת הסיבות העיקריות שהימין נשאר בשלטון ואף יישאר שם בעתיד הנראה לעין. כשמאלנים רבים, אותו שמאלני ראה איש ימין, מזרחי, בעל דעת הרוב והרשה לעצמו להתנשא עליי ולחשוב שהוא מורם מעם.

הוא לא יודע מי אני, מה אני עושה בחיים, אם למדתי או לא ולמי הצבעתי. הוא יודע את דעתי על הסוגיה הזו, ועל בסיסה הרשה לעצמו להתנשא ו"לרדד" את האופק המחשבתי שלי. חבל.

מכל אופן, כדאי שהוא ידע, שהפטריוטים במדינת ישראל, האנשים שאוהבים את המדינה ומתנגדים לטרור ולא מנסים לשאת ולתת עם שלטונות הטרור למיניהם, כולנו גאים בדעה שלנו ולא מתביישים להביע אותה. כמה רדודה שהיא לא תהיה.

20 News

20 News


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.