גילי כהן. צילום: פייסבוק
גילי כהן. צילום: פייסבוק

יכול להיות ששלטונות אבו דאבי מצטערים שאישרו למשלחת הישראלית את אשרות הכניסה למדינה? בינתיים, בסיכום היום הראשון של התחרויות על המזרן, המשלחת הישראלית בג’ודו סיימה את היום עם שתי מדליות.

אחרי הארד של גילי כהן, טל פליקר התחרה הערב במשקל עד 66 ק"ג וזכה במדליית זהב. בסיבוב הראשון פליקר ניצח את ילדוס זוקאמנוב הקזחי, בגמר הישראלי ניצח את ניז'את שחיליזאדה האזרי.

אורן סמדג'ה, מאמן נבחרת הגברים אמר: "אני רק יכול להגיד שאני שמח על ההתעקשות להגיע לפה, בלי או עם דגל. הראנו שאי אפשר לעצור את מדינת ישראל. אנחנו נעמוד ביעדים שלנו. אנחנו נמשיך ביעדים שלנו. יש לנו מדליית זהב וזה מדהים".

טל פליקר. צילום: פייסבוק
טל פליקר. צילום: פייסבוק

עוד לפני כן, מדליה ראשונה לאיגוד הג’ודו העולמי בתחרות הגרנד סלאם באבו דאבי. עבורנו, ישראל, מדובר גם במדליה ראשונה. גילי כהן, זכתה במדליית ארד במשקל עד 52 ק״ג באבן דאבי כאשר הג'ודאים הישראלים החלו היום את התחרויות באבן דאבי.

זה באמת לא משנה אם הספורטאים הישראלים יתחרו באבן דאבי בלי דגל ישראל, זה כבר לא משנה אם גילי כהן תקבל את המדליה בלי הנפת דגל ישראל והשמעת ההמנון הישראלי, זה לא משנה אם הספורטאים הישראלים יאבדו לחלוטין את הזהות שלהם ויעלו למזרן כנציגים של איגוד הג'ודו העולמי- IJF.

התוצאה היא הכי משמעותית: נבחרת הג’ודו של ישראל נמצאת באבו דאבי, מתחרה בתחרות הגרנד סלאם, כל מדינות ערב יודעות שהמשלחת הישראלית היא חלק מהתחרות. ההישג בעצם ההשתתפות בתחרות הוא גדול, הזכייה במדליית הופכת את ההישג לענק. ישראל על המפה ועל הפודיום עם דגל ובלי דגל. גילי כהן זכתה במדליית ארד ראשונה עבור ישראל בטורניר וזה הכי חשוב. עבורנו.

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

כתב הספורט של אתר ערוץ 20