במרכז: מוחמד כלף וח"כ עבד אל חכים חאג' יחיא. צילום: פייסבוק
במרכז: מוחמד כלף וח"כ . צילום: פייסבוק

ח"כ עבד אל חכים חאג' יחיא () השתתף בשבוע שעבר בחגיגת השחרור של מוחמד כלף, כך מדווח הבוקר (א') העיתון 'ידיעות אחרונות'.  כלף, אזרח ישראלי ותושב הכפר ג'ת במשולש, ריצה 12 שנות בעקבות סיוע לארגון הטרור בביצוע ובאספקת חומרי נפץ לארגון.

בשנת 2004 העסיק כלף בנגרייה את – פעיל חמאס פלסטיני מטול כרם. בשלב מסוים הציג העובד למעסיקו את חברי התארגנות הטרור בראשה עמד ועבורה הכין מטעני חבלה. ברבות הזמן החל כלף עצמו לסייע לארגון ולרכוש עבורו נשק. שנה לאחר מכן החל כלף לנצל את אזרחותו הישראלית על מנת לסייע לחברי החמאס לרכוש חומרים לייצור חומרי חבלה. את החומרים מסר לזקלה מהם הורכבו לפחות תשעה מטענים ששימשו נגד צה"ל. כלף המשיך בתפקידו וסיפק לחוליה אשלגן, גופרית, אבק שריפה, פתילים ונורות חשמליות.

במהלך פעילות של השב"כ, נעצר זקלה וזה סיפר בחקירתו על שיתוף הפעולה עם כלף.  תחילה הכחיש המעסיק, אך ראיות מודיעיניות שכללו הקלטות שיחות בין השניים הובילו להרשעתו בביהמ"ש המחוזי בתל־אביב בעבירות של במלחמה, מגע עם סוכן חוץ, החזקת נשק שלא כדין ועבירות נוספות. בשבוע שעבר השתחרר כלף בתום 12 שנות מאסר ואל ביתו עלו לרגל שורת נכבדים בהם גם ח"כ חאג' יחיא שהתחבק עימו ואף הצטלם עימו בתמונות שהועלו לעמוד הפייסבוק של חה"כ. 

"מי שהורשע בעבירה, אחרי שהוא סיים לרצות את העונש שלו אתה לא יכול להמשיך לכלוא אותו", טען חאג' יחיא בשיחה עם העיתון. "אני אפילו לא יודע מה הוא עשה ועל מה הוא נכלא, ואני לא מוכן להיות עוד שופט שיעניש אותו אחרי שהוא שילם את חובו לחברה".

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.