ארגוני הימין עולים הערב (ב') למתקפה נגד שר האוצר משה כחלון, החוסם לטענתם את אישורה של פסקת ההתגברות הרחבה. בקמפיין רשת שהשיקו "צעירי הליכוד" מופיעה דמותו של משה כחלון לצד הכיתוב "נטו כחלון. נטו בשבילם". התמונה מתכתבת עם קמפיין שלטי החוצות אותו פרסם משרד האוצר עבור כחלון, "נטו כחלון".

מודעת צעירי הליכוד נגד כחלון

 

בקמפיין החדש של אגף הצעירים במפלגת השלטון מופיע שר האוצר כשמתחתיו מופיעות דמויותיהם של נשיא בית המשפט העליון לשעבר אהרון ברק, נשיאת בית המשפט העליון הנוכחית אסתר חיות, ח"כ ציפי לבני, אלדד יניב ויו"ר מפלגת המחנה הציוני ואויבו המר של שר האוצר כחלון – אבי גבאי.

מודעה זו מצטרפת לשורת פעולות אותם נוקטים צעירי הליכוד בעד המהלך להעברת פסקת ההתגברות, לו הם קוראים – 61. לא יותר.

דוד שאין, יו"ר צעירי הליכוד: "פסקת ההתגברות לא באה לפגוע במעמדו של בית המשפט, אלא להביא הלכה למעשה להפרדת רשויות. לא ייתכן שהרשות השופטת תמשיך להיות הרשות השולטת. לא ייתכן שמשה כחלון שהתבטא בעבר כנגד בית המשפט העליון, הפך את עורו ויוצא בזעקות שבר אל מול הניסיון הכנה של הממשלה למשול. ביום רביעי מפלגת כולנו צריכה להתייצב לצד הקואליציה, אחרת אין להם מקום בממשלת ימין אותה הציבור בחר."

היום בעיתון "הארץ"

 

במקביל, את עמוד השער של עיתון "הארץ" כיתרה היום מודעה של תנועות "רגבים", "אם תרצו", "הפורום המשפטי למען ארץ ישראל" ו"ריבונות" נגד כחלון, שדמתה ללוח מודעות מטעם יו"ר 'כולנו'. במודעה נכתב: "מסתנני דרום ת"א, הקרן החדשה לישראל, בצלם, מרצ, המחנה הציוני, שוברים שתיקה, V15: נטו בשבילכם. נטו כחלון". עוד נכתב במודעה כי כחלון "נכשל בדיור, שובר שמאלה". המודעה חתומה באמירה: "מעבירים את פסקת ההתגברות – רק ברוב רגיל".

מי שעוד תוקפים היום את שר האוצר כחלון הם תושבי דרום תל-אביב. בהתכתבות עם אמירתו של כחלון כי "לא ניתן לגורמים קיצוניים להוביל". בתמונה מופיעות תושבות דרום תל אביב מבוגרות, עם הכיתוב: "זה 'הימין הקיצוני' שלך כחלון?"