אלפי בני אדם נכנסו הלילה (ד') להתפלל בקבר שבכפר הסמוך לעיר אריאל שבשומרון. זאת במסגרת הכניסה הגדולה בשנה שמתקיימת לרגל ציון יום פטירתו של בן נון, אשר על פי המקורות חל בכ"ו בניסן. את הכניסה ליוותה חטיבת אפרים שאפשרה למתפללים להיכנס רגלית לכפר בבטחה והתפילות התקיימו כסדרן.

אלפי המתפללים בקבר בן נון. צילום: דובר צה"ל

 

על פי הערכות המועצה, במקום נכחו 12,000 איש. בין המתפללים נכנסו גם רב השומרון הרב אליקים לבנון, ראש המועצה האזורית יוסי דגן, הרב דודי דודקביץ', ראש מועצת עמנואל אליהו גפני, הרב ישראל אביחי, הרב בניהו שמואלי, האדמו"ר מקופישני, והרב יעקב אדס.

לדברי הרב אליקים לבנון במקום, "אנחנו מברכים את כל המוני בית ישראל ביום ההילולא של יהושע בן נון, כובש ארץ ישראל, כובש הארץ, מברכים את המוני עם ישראל שתתקבלנה תפילותינו, ושממשלת ישראל תקום ותהיה ממשלה אחת מאוחדת שתפעל למען התורה למען ההתיישבות למען הארץ, בע"ה מכוחו של יהושע בן נון תבנה התורה ותבנה הארץ במהרה בימינו".

"נהיה כאן על המשמר"

"עם שזוכר את מנהיגיו גם לאחר אלפי שנים, לא ישכח את שורשיו ואת אדמתו, וזאת אנחנו מבטיחים", אמר במקום ראש המועצה. "אנחנו, תושבי השומרון, נהיה כאן על המשמר לשמור על המקומות הקדושים ולשמור על האדמה הזו למען הדורות שיבואו אחרינו".  דגן קרא לכנסת ולממשלה החדשה "לקבל כוחות וללמוד מיהושע בן נון, מנחיל הארץ, ולהקים ישובים חדשים ולהחזיר את יישובי צפון השומרון שנעקרו".

המתפללים בקבר בן נון. צילום: דובר צה"ל

 

קצין ההגנה המרחבית של חטיבת אפרים, סגן יובל הרמן, סיפר כי כניסה זו, כמו שאר הכניסות אל הכפר, נעשתה באופן מרוכז, באבטחה מלאה של לוחמי צה"ל, מג"ב ובשיתוף משטרת ישראל בהערכות ובתכנון מקדים. נ"לפעול כדי לאפשר כניסה למתחם בן נון לצד שמירה על בטחון תושבי הגזרה והמבקרים", הוסיף.

הכניסה התבצעה כחלק מהכניסות הקבועות אותן מקיימת המועצה האזורית שומרון בסיוע מנהלת קבר יוסף והמקומות הקדושים.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.