12:49 18/12/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > בליכוד מחשקים את נתניהו מימין

בליכוד מחשקים את נתניהו מימין

לשכת הליכוד קוראת לנבחריה להתנגד בכל תוקף ליוזמות מדיניות ובהן הסעודית והצרפתית, שמטרתן חזרה לגבולות 67', עקירת יישובים, חלוקת ירושלים ושיבת פליטים

בצל המשבר סביב הר הבית והפיגוע הרצחני בחלמיש, לשכת הליכוד, בראשות השר זאב אלקין, התכנסה אמש (ג') לישיבה באריאל וקיימה הצבעה אודות היוזמות המדיניות העומדות על הפרק. ברוב מוחץ של 33 בעד ו-2 מתנגדים – התקבלה החלטה קוראת לנבחרי הליכוד להתנגד בכל תוקף ליוזמות מדיניות, כגון הסעודית והצרפתית, שמטרתן חזרה לגבולות 67', עקירת יישובים, חלוקת ירושלים ושיבת פליטים.

יצביעו נגד עמדת רה"מ? חברי מרכז הליכוד. צילום: יוסי זליגר, פלאש 90
מתנגדים ליוזמות הסעודית והצרפתית. חברי מרכז הליכוד. צילום: יוסי זליגר, פלאש 90

 

החלטת הלשכה, המוסמכת לקיים דיונים ולקבל החלטות על עמדת המפלגה בתחום המדיני עפ"י חוקת המפלגה, מאזכרת את החלטת מרכז הליכוד משנת 2002 המתנגדת להקמת מדינה פלסטינית ממערב לירדן, ושאותה הוביל אז בנימין נתניהו מול ראש הממשלה דאז, אריאל שרון. עוד קוראת ההחלטה להפעיל מנופים על הרש"פ כדי למנוע את פעילותה בארגונים בינלאומיים כמו אונסקו והאו"ם. ההחלטה גם מציעה להיערך לקריסת הרש"פ ביום שאחרי אבו מאזן.

בקרוב צפוי כינוס של מרכז הליכוד על הצעת החלטה שהוגשה על ידי מעל ל-800 חברי מרכז ליכוד מכל הארץ. הצעת ההחלטה מדברת בזכות החלת החוק הישראלי על ההתיישבות היהודית ביו"ש ובזכות בניה חופשית ביישובי יו"ש.

השר כץ ושבח שטרן מציגים את הצעת ההחלטה שהוגשה. צילום: פלאש 90
השר כץ ויו"ר המטה הלאומי בליכוד, שבח שטרן, מציגים את הצעת ההחלטה שהוגשה. צילום: פלאש 90
אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

הלוויית המחבלים שנהרגו במנהרה, עזה. צילום: עבד רחים ח'אטיב, פלאש 90

החזרת גופות מחבלים: הקבינט יבקש דיון נוסף בבג"ץ

בהמלצת היועמ"ש, הקבינט המדיני-ביטחוני מבקש דיון נוסף בבג"ץ בנושא גופות מחבלים, הליכי החקיקה יעוכבו