הליכודניקים נגד "". פעילי מפלגת פנו ליועמ"ש המפלגה, עו"ד , בתלונות בנוגע לגורמים חיצוניים המבקשים לשנות את אופי המפלגה באמצעות התפקדות, כך עפ"י ידיעה שפורסמה ב'מעריב'. מדובר בקבוצת "הליכודניקים החדשים" שהחלה לפעול לאחר המחאה החברתית ומונה לטענת ראשיה 12,000 איש.

חברי ליכוד תומכים בנתניהו בגני התערוכה. צילום: תומר נוברג, פלאש 90
חברי ליכוד תומכים בנתניהו בגני התערוכה. צילום: תומר נוברג, פלאש 90

הלוי פתח בבדיקה, ובין היתר נדרש להרחיק משורות המפלגה פעילים שהתבטאו בתקשורת נגד ראש המפלגה . גורמים בליכוד מציגים את "הליכודניקים החדשים" כנטע זר בעלי נטיות שמאל המשתלט על המפלגה מבפנים בדומה לקבוצת "מנהיגות יהודית" בראשות משה פייגלין שפקדה בעבר חברים מימין לתנועה.

"הליכודניקים החדשים" החרימו השבוע את מפגן התמיכה בנתניהו ואף טענו כי יש להחליפו. , מראשי הקבוצה, כתב בעמוד הפייסבוק: "סעיף ד' בחוקת הליכוד מדבר על טוהר המידות ועל חברת מופת. מנבחרי הציבור שלנו היום אנחנו מצפים לאמירה ערכית־ציבורית חד־משמעית – אסור לאנשי ציבור לקבל מתנות בשווי עשרות או מאות אלפי שקלים. וכל זאת ללא קשר להכרעה בסוגיה הפלילית שבה יכריעו רשויות האכיפה".

" אינה מי שמנהיג אותה בזמן זה או אחר. היא מתפקדיה ומצביעיה המצפים מנבחריהם להדר, למופת ולדוגמה אישית בהתבסס על פרק המטרות בחוקתה", הוסיף מאירי.

הליכודניקים החדשים החרימו את מפגן התמיכה בנתניהו בגני תערוכה. צילום: פלאש 90
הליכודניקים החדשים החרימו את מפגן התמיכה בנתניהו בגני תערוכה. צילום: פלאש 90

אבי הלוי אישר בשיחה עם 'מעריב' את הדברים: "אני מתכוון לבדוק ביסודיות את הטענות כלפי הליכודניקים החדשים. התופעה שבה אזרחים מתפקדים למפלגה, שהם אינם מזדהים עם מטרותיה, רק כדי להטות את מהלכיה הדמוקרטיים של המפלגה, עומדת בסתירה לעקרונות הדמוקרטיים של השיטה הפוליטית במדינה והיא בניגוד לחוק".

הלוי הוסיף כי "על פי חוקת הליכוד, חבר התנועה חייב להזדהות עם מטרותיה וכל מתפקד חדש חייב להצהיר כי הוא מזדהה עם מטרות הליכוד. מי שהתפקד לליכוד על סמך הצהרה שקרית עבר, לכאורה, עבירה פלילית של השגת דבר במרמה. בנוסף, זאת עילה להפסקת חברותו בתנועה".

מאירי מסר בתגובה: "כל מתפקד לליכוד חותם שהוא מסכים עם פרק המטרות של התנועה ומשלם דמי חבר. הליכודניקים החדשים הם חברי ליכוד, לאומיים ליברליים, וכל מי שימצא עדות או הוכחה למשהו אחר אצל אחד ממתפקדינו, מוזמן להביא אותה לבית הדין של התנועה, ולהרחיקו בדין. נמשיך לפקוד 1,000 מתפקדים חדשים בחודש, לחזק את התנועה, את המדינה והדמוקרטיה".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.