שני בלוני הליום נחתו על צובר גז בגינה פרטית של בית בשכונת גילה שבירושלים, אך לא התלקחו. הבלונים היו עטופים בבד יוטה ספוג בחומר דליק ומחובר לגפרורים, אבקת שריפה וחוטי חשמל. אין נפגעים ולא נגרם נזק.

בלוני תבערה בחצר בית בירושלים

 

חבלני המשטרה שהגיעו למקום קבעו כי מדובר בבלוני תבערה. ככל הנראה, הבלונים הופרחו על ידי מחבלים מכיוון העיירה בית ג'אלא הסמוכה לבית לחם. במשטרה שבים ומזכירים לציבור כי "יש לנקוט במשנה זהירות בכל הקשור לחפצים חשודים מעין אלו – עפיפונים ובלונים, העלולים להכיל בקרבם גם חומר נפץ או בערה ומסכנים את שלום הציבור במידה וזה לא ינקוט באחריות".

סמוך לשעה 11:00 השתלטו כוחותינו על שריפה שהוצתה צפונית לכפר עזה, בין שדרות לנתיבות. אתמול, אירעו לפחות 26 שריפות כתוצאה מהטרור העזתי ופגעו בשדות ושטחים שונים ביישובי העוטף.

בלוני תבערה בחצר בית בירושלים. צילום: דוברות המשטרה

 

עדו מדגישים במשטרה, כי "בכל איתור של חפץ חשוד, בכלל זה חפצים ״תמימים״ למראית עין מעין אלו, יש לדווח למוקד 100 של משטרת ישראל ללא שהות, להתרחק ולהרחיק סקרנים למרחק ביטחון של כ-50 מטרים לפחות ולהותיר את הטיפול בחפץ החשוד לחבלני משטרת ישראל המקצועיים".

בביקור שערך בשדרות, אמר הבוקר (ו') שר הביטחון אביגדור ליברמן כי "כולנו ראינו בעיתונים שבגלל עפיפונים ובגלל השריפות לא יוצאים למלחמה. למרות שכל בנאדם סביר שרואה את החורש הטבעי שרוף, אלפי דונם של שדות חקלאיים שרופים, מבין שהמצב הוא בלתי סביר".

שר הביטחון ליברמן בשדרות. צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

 

בדבריו האשים את חמאס ברצועה באחריות לטרור ההצתות. "מציאות כזאת אנו לא נקבל. כל יום שעובר והחמאס ממשיך, ושלא יהיו פה אשליות ואי הבנות, זה לא משהו ספונטני, זה לא ילדים וזה לא ציבור- זה ראשי החמאס שמובילים את כל השריפות, את כל העפיפונים ואת כל החיכוך על הגדר", אמר. אלא שכעת נראה כי השיטה מתרחבת ומאומצת גם מחוץ לרצועת עזה.:עוד באותו נושא