שלושה חודשים אחרי שני פיגועי ההתאבדות בבלגיה, המשטרה המקומית ערכה מבצע מעצרים רחב בבלגיה בעקבות מידע מודיעיני על תכנון לבצע פיגועים באדמת בלגיה במהלך משחק נבחרת בלגיה בטורניר היורו בצרפת.

בהודעה שפuרסמה בשבת בבוקר ממשרד התובע הפדרלי בבריסל, נמסר כי 12 בני אדם נעצרו במהלך עשרות פשיטות של המשטרה שנערכו בליל שישי בבלגיה בחשד שתכננו מתקפות טרור.

גל מעצרים. משטרת בלגיה
גל מעצרים. משטרת בלגיה

החשודים נעצרו בפשיטות על 40 בתים ו-152 מחסנים, ועל פי התביעה בבריסל, ישנה היכרות בין כל החשודים שנעצרו. רשת הטלוויזיה הפלמית VTM דיווחה כי כל העצורים תכננו להוציא לפועל מתקפת טרור גדולה מאוד בבריסל בסוף השבוע, כאשר המטרה היתה לבצע את הפיגועים במהלך משחקה של נבחרת בלגיה בשבת אחר הצהריים מול אירלנד בצרפת. ההצהרה שנמסרה ממשרד התובע מצביעה על 40 בני אדם שנלקחו לתשאול במהלך הלילה, ו-12 מתוכם נעצרו במסגרת "חקירה פלילית בחשד לטרור".

רק ביום רביעי האחרון קיבלה התקבלה התראה מודיעינית במשטרת בלגיה המזהירה כי קבוצת לוחמים מארגון "המדינה האסלאמית" (דאעש) יצאה מאירופה ונמצאת בדרכה לבלגיה. ביום שישי נעצר יוסוף א"א, אזרח בלגי החשוד בפעילויות טרור הקשורות במתקפת הטרור שאירעה בבריסל במרץ האחרון.

ביום חמישי האחרון התקבלה הודעה בצרפת על פצצה במשחק בטורניר היורו אולם כוחות משטרה גדולים ערכו סריקות באצטדיון ובסיומן הוחלט לקיים את המשחק כרגיל.

 

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

כתב הספורט של אתר ערוץ 20