כמה מאות של אנשי שמאל הגיעו אמש לצעדת מחאה על מדיניות ממשלת נתניהו. בהפגנה שנערכה תחת הכותרת "בונים התנגדות, בונים אופוזיציה בונים דרך אחרת לישראל". בהפגנה נכחו חברי הכנסת זהבה גלאון, איימן עודה, תמר זנדברג ודב חנין. המפגינים הניפו שלטים ובהם נכתב בין היתר "מתנגדים לפשיזם", וקראו: "ליברמן פשיסט".

במהלך ההפגנה ניסו פעילות ימין להיכנס לשורות הצעדה בעודן נושאות דגל ישראל, אך סורבו בטענה כי הנפת דגל ישראל היא פרובוקציה.

כך נראתה אמש ההפגנה בכיכר, בה השתתפו כ-1000 מפגינים:

ח"כ הכנסת ענת ברקו: אמש במקום הזה היו (לא הרבה) דגלים אדומים וירוקים. אבל חלילה לא דגלי כחול-לבן. כמו שבעבר אנשי השמאל לא למדו מה מסמל הדגל האדום, הם גם כעת לא לומדים מה באמת מסמל השילוב הזה של אדום וירוק. מר"צ והרשימה המשותפת מפגינות יחדיו – איזה שילוב מלבב. במר"צ כבר כנראה הספיקו לשכוח שהרשימה המשותפת סירבה לקראת הבחירות האחרונות לחתום עמה על הסכם עודפים – אפילו מר"צ הייתה יותר מדי ציונית עבורם. אבל לכו תדעו, אולי לקראת הבחירות הבאות נראה איחוד השורות בין זהבה גלאון הפמיניסטית לבין טלב אבו עראר הביגמיסט מהתנועה האסלאמית; בין תמר זנדברג שפקדה בגאווה את קברו של ערפאת לבין ג'מאל זחאלקה שהאידיאולוגיה שלו קיצונית אף מהאידיאולוגיה הרשמית שהייתה לערפאת; בין מיכל רוזין ששירתה כקצינת חינוך בצה"ל לבין איימן עודה שמתנגד להחלטה הערבית לראות בחיזבאללה ארגון טרור. אבל שלא ישכחו לצרף גם את אחמד טיבי – שיהיה להם לפחות 'סחבק' אחד לרפואה (שלא יצטרך רחמנא ליצלן לרוץ פעם אחת ברשימה עצמאית לכנסת ולהוכיח כמה באמת 'הסחבקיות' שלו שווה בציבור הרחב)…

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20