ראש ממשלת לבנון, סעד אל חרירי, הודיע על התפטרותו. צילום: רויטרס
ראש ממשלת לבנון, סעד אל חרירי, הודיע על התפטרותו. צילום: רויטרס

בכיר בממשלת לבנון אמר היום (חמישי) כי ראש ממשלת לבנון הפורש סעד אל-חרירי מוחזק בסעודיה, וכי בכוונת לבנון להפעיל לחצים כדי להבטיח את שובו. כך דווח היום ב'רויטרס'.

מקור אחר המקורב לחרירי אמר לרויטרס כי הוא התבקש להישאר בערב הסעודית וכי "צווה עליו להתפטר, הם הורו לו לקרוא את הצהרת ההתפטרות שלו ומאז הוא נמצא במאסר בית".

יורש העצר הסעודי מוחמד בן סלמאן,בריאד אוקטובר 2017. צילום: רויטרס
יורש העצר הסעודי מוחמד בן סלמאן. צילום: רויטרס

כזכור אל חרירי הודיע על התפטרותו ביום שבת במהלך ביקור בסעודיה, ואמר כי הוא חושש מניסיון התנקשות בחייו. ראש הממשלה תקף בדבריו את איראן וחיזבאללה על כך שהם מסכסכים בין המדינות הערביות.

מטעם סעודיה ומטעם חרירי נמסרו הכחשות לגבי מעצרו של ראש הממשלה הפורש, אך מאז הודיע על התפטרותו ביום שבת לא נמסרה כל הצהרה מטעמו המכחישה את הדברים. על פי דיווחים חרירי יצא מוקדם יותר השבוע לביקור באיחוד האמירויות אך שב מאז לסעודיה ולא יצא ממנה.

המשבר הפוליטי האחרון בלבנון קשור למאבקי הכוח שבין סעודיה הסונית ואירן השיעית על השליטה והמשאבים באזור. בסעודיה האשימו בעבר כי ארגון הטרור חיזבאללה, המהווה למעשה שלוחה של איראן בלבנון "חטף" את המערכת הפוליטית במדינה.

התפטרותו של חרירי הגיע על רקע "גל טיהורים" שערך בשבוע האחרון יורש העצר הסעודי מוחמד בן סלמאן בארצו. עשרות שרים לשעבר, שרים בהווה ונסיכים נעצרו.
עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20