11:42 25/11/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > בכיר לשעבר במל"ל נעצר בחשד לשוחד

בכיר לשעבר במל"ל נעצר בחשד לשוחד

לפי החשד, הבכיר קידם במסגרת תפקידו את ענייניו של איש עסקים פרטי מחו"ל בתמורה לשוחד

יחידה ארצית של המשטרה עיכבה הבוקר (ג') לחקירה בכיר לשעבר במועצה לביטחון לאומי, בגין חשד לביצוע עבירות שוחד, הלבנת הון ומרמה והפרת אמונים. כמו כן עוכבה חשודה נוספת בגין חשד למעורבות בפרשה.

על פי החשד, קידם הבכיר לשעבר במסגרת תפקידו את ענייניו של איש עסקים פרטי מחו״ל המקורב לו, זאת בתמורה לשוחד, בין היתר באמצעות הטבות וכספים לו או למי מבני משפחתו ומבלי שדיווח כדין על הקשר ביניהם.

הבכיר מונה בפברואר השנה על ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו לראש המועצה לביטחון לאומי, אולם בעקבות תלונה של תנועת אומ"ץ על קשר פסול עם איש עסקים גרמני המינוי עוכב. לבסוף הבכיר ויתר על התפקיד.

בין השאר נטען כי הבכיר נסע לחו"ל על חשבון איש עסקים ישראלי, ופעל שם לביצוע עסקאות שונות". כמו כן, הבכיר מונה בעבר ליושב ראש הוועד המנהל של נמל חיפה, ואולץ להתפטר ממנו בשל ניגוד האינטרסים שלו עם עבודתו במועצה לביטחון לאומי. המידע הועבר למשטרה, וזו פתחה בחקירה.

בתום חקירה סמויה שביססה את החשדות, עוכבו הבוקר לחקירה הבכיר וחשודה נוספת וכן ביצעו שוטרי היחידה הארצית של משטרת ישראל חיפושים בביתם ובמשרדים הרלוונטיים לחקירה.

החקירה בראשיתה ומלווה על ידי המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

ליצמן ונתניהו. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

נתניהו: "מקווה שליצמן לא יתפטר, נמצא פתרון"

ההודעה הדרמטית של שר הבריאות על התפטרותו מהממשלה בעקבות עבודות תחזוקה בשבת גרמה לסערה במערכת הפוליטית. גלאון השתלחה: "מפלגתו תמשיך לינוק מעטיני השלטון"