במערכת אכיפת החוק התבטא היום בפרשת הצוללות וטען כי המידע שמסר משה () יעלון במשטרה נגד נתניהו הוא לא אחר מאשר "אוסף רכילויות ושמועות שאין למערכת האכיפה מה לעשות איתן". כך פורסם היום לראשונה בחדשות 2. לדבריו של הבכיר, "עם תחושות והשערות לא הולכים לבית המשפט – נכון לעכשיו אין בדברים שמסר יעלון מעבר לכך".

מתוך 'הפטריוטים' הערב (ג')

יעלון השיב אש לדברי אותו בכיר וצייץ בחשבון הטוויטר שלו כי "אם גורמי החקירה והפרקליטות היו משקיעים חלקיק קטן מהזמן שהם משקיעים בתדרוכים תקשורתיים מגמתיים ובניסיונות מביכים להתחמק מחובתם, להגיע לחקר האמת, ולסתום פיות – היו כבר מוגשים כתבי אישום ובוודאי היו מוצאים זמן וצורך מזמן, לחקור גם את נתניהו בפרשת כלי השייט". שר הביטחון לשעבר אף הוסיף כי "השחיתות בפרשה זו חמורה והרסנית למדינת ישראל! מסרתי למשטרה בעדותי את כל המידע שברשותי ואני מצפה ככל אזרחי ישראל, שהאמת תצא לאור!".

תקף את ההנהגה. יעלון היום בכנס. צילום: יוסי זליגר, פלאש 90
"השחיתות בפרשה זו חמורה והרסנית למדינת ישראל". יעלון. צילום: יוסי זליגר, פלאש 90

 

עורכת הדין ליאת בן ארי, הפרקליטה המלווה את תיק חקירת בפרשת הצוללות, אמרה אתמול כי "אם יש מישהו שמצייץ, הדבר היחיד שאני יכולה להגיד לו הוא 'בוא למשטרה וספר את מה שיש לך'". על כך אמר, מוקדם יותר היום, יעלון כי הוא דווקא "מאמין שיוגשו כתבי אישום" והוסיף כי "במידה ולא, אחשוף פומבית את הידוע לי".

יעלון: "חסמתי את עסקת הצוללות בגופי"

בחודש שעבר רמז שר הביטחון לשעבר כי התנהלות הממשלה בעסקת הצוללות גובלת בפלילים. יעלון אז סרטון בעמוד הפייסבוק שלו בו הוא מתייחס לפרשת הצוללות. "חסמתי בגופי את עסקת הצוללות עוד בהיותי שר ביטחון והעסקה חודשה רק לאחר שעזבתי את המשרד", אמר. שר הביטחון לשעבר הוסיף כי, "מה שידעתי ואני יודע העדתי מלאה באחריות וביושר במשטרה. אני ממתין להשלמת החקירה, אינני מתבטא פומבית לגבי פרטי הפרטים שאני יודע כדי לא לחבל בחקירה, ואני מאמין גם שיוגשו כתבי אישום".

יעלון בחודש שעבר. וידאו: מתוך עמוד הפייסבוק של יעלון


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.