גורם בכיר מחיל האוויר התייחס היום (א') ללחימה מול ארגוני הטרור בעזה, בעקבות הירי הבלתי פוסק לעבר ישובי הדרום. "זמן רב לא עשינו כמו הסיכול של חאמד אחמד עבד חודרי. הסיכול התרחש בלב , מספר כלי טיס השתתפו בתקיפה עצמה, ואנו ערוכים להמשך פעילות תחת המסר שחמאס ואנשיו חשופים לפגיעה", אמר.

"סל המטרות מתרחב ואנחנו ערוכים לאפשרות של הסלמה. לא שלפנו את הכל עדיין, יש עוד הרבה בתכנון. • כ600 רקטות ומתוכן 400 לשטחים פתוחים. במספרים אלו גם אחוז הצלחה גבוה ביירוט, 86%. אין הגנה הרמטית ורק הצירוף של הנחיות פקע״ר ויירוט כיפת ברזל יצרו את הגנה האמיתית".

עשן מיתמר מעל רפיח, היום. צילום: פלאש 90

 

לדבריו, " ממשיך לפעול מאז אותו ירי צליפה ביום שישי, תחת ההנחיה של פעילות תחת הסלמה כדי לנסות ולחדש את ההרתעה מול . אנו פועלים מול והג'יהאד האסלאמי הפלסטיני, אבל מבחינתנו הוא הריבון ותפקידו לסרס את הג'יהאד. תחת הדירקטיבה הזו אנחנו כל הזמן מוסיפים נדבכים כולל מחסני אמצעי לחימה, תשתיות , פגיעה בחוליות , במנהרות ועוד".

"יש מאות גיחות של צה"ל ואחיזה רציפה של רצועת עזה, עובדים בקצב גבוה ומשתדלים להיות מדוייקים ע"פ הנחיות הדרג המדיני. העבודה שלנו מדוייקת ומקצועית. אני לא יודע לשלול שלא יגדילו את טווחי הירי, זה כן ביכולתם אבל אנו ערוכים לכך. פיקוד דרום וחיל האוויר ערוכים גם באזור הגדר ובהקשרי היחידות שלנו וסיכולי הרחפנים".

לפני זמן קצר החלו מטוסי קרב של צה"ל לתקוף את מבנה מנגנון ביטחון הפנים של חמאס בשכונת רימאל בעזה.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא