, מנהל המחלקה הציבורית בארגון '', מתחרט על ההסתה נגד החייל. בראיון לגלי צה"ל אמר ילין כי "דעתי לא נוחה מהסיפור הזה, לא היינו צריכים לשתף את הגרפיקה שנעשתה לא בטעם טוב שהתווספה לטקסט בעיתון הארץ. זו לא הייתה הבחירה הכי מוצלחת ואינטליגנטית".

 צה"ל נגד 'בצלם': צפו בדיון מתוך 'הפטריוטים'. ימים א'-ה' ב-22:00

ילין התחמק מהתנצלות בפני הקצין, ודיבר בגנותו: "ראינו סיטואציה שבה חייל התנהג באדוניות כלפי פלסטינים. אם לא רוצים שזה יראה לא טוב, אז אל תעשו את זה. אם מרגישים מבוכה בסרטון, בואו לא נעשה כאלה דברים", אמר איש השמאל הקיצוני.

לדבריו, ארגון השמאל הקיצוני 'בצלם' לא מפברק סיטואציות על מנת להכפיש את חיילי צה"ל אלא מגיש את המציאות כפי שהיא. "אנחנו לא שולחים צלמים כדי לייצר סיטואציות. אין לנו מצלמות נסתרות, המצלמות שלנו גלויות לחלוטין, על חלקם מתנוסס הלוגו שלנו. אנחנו לא פועלים כמו עיתונאים, מי שמצלם עבורנו הם מתנדבים. הם מצלמים את חייהם".

כמו כן, ילין התייחס לתגובה החריפה של דובר צה"ל נגד פעילות הארגון (היפר קישור). "דובר צה"ל, בתגובה שלו לסרטון, איך נאמר בעדינות, הוא לא דייק", אמר ילין. כזכור, דובר צה"ל אמר אתמול על 'בצלם' כי "אתם תמשיכו לעשות סרטים כאילו בשם חופש הביטוי למרות שהביטוי מנותק מהמציאות ואנחנו נמשיך להגן על תושבי מדינה ישראל ולהבטיח את שלום אזרחיה בלי להכניס את צה״ל לוויכוחים פוליטיים".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.