4:29 21/11/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > בכיר בביטחון המסכל נעצר בשל הסתה ברשת: "אני חי את המאבק המזויין"

בכיר בביטחון המסכל נעצר בשל הסתה ברשת: "אני חי את המאבק המזויין"

הותר לפרסום: השב"כ עצר קצין ביטחון פלסטיני שעבד בשירות הביטחון המסכל באשמת הסתה נגד יהודים בפייסבוק. אתמול הוגש נגדו כתב אישום

הותר לפרסום כי ג'לאל נאג'י מוחמד אל-סוויטי, בן 33, תושב בית עווא שמדרום לחברון, נעצר ע"י כוחות שב"כ וצה"ל, במהלך חודש אוגוסט בגין חשד לביצוע עבירות הסתה ותמיכה בארגון עוין. אל-סוויטי, נושא משרה בכירה במשרדו של ראש הביטחון המסכל הפלסטיני בג'נין, פרסם בעת האחרונה, באמצעות פרופיל הפייסבוק שברשותו, תכנים קיצוניים שיש בהם משום קריאה ישירה לביצוע פעילות אלימה כנגד יהודים ואף דברי שבח, אהדה ותמיכה במעשיהם של מפגעים. אתמול הוגש נגדו כתב אישום בבית המשפט הצבאי ביהודה בגין הסתה.

מעצר אל סוויטי באשמת הסתה לטרור
מעצר אל סוויטי באשמת הסתה לטרור

 

בפרופיל שעדיין קיים בפייסבוק, פרסם החשוד גם את תמונותיהם של אדולף היטלר ואדולף אייכמן, לצד הבעת געגועיו לאנשים שכמותם. על אייכמן כתב "איפה אתה הגדול אבו אייכמן?", ובפוסט שהעלה עם תמונתו של היטלר, כתב "אני חוזר". שם, הוא אף הכריז על עצמו כמי ש"חי את המאבק המזויין" בזכות ארגון הטרור פת"ח.

"איפה אתה הגדול אבו אייכמן?". פוסטים שהעלה אל-סוויטי ב-8 ליולי וב-13 לאפריל
"איפה אתה הגדול אבו אייכמן?". פוסטים שהעלה אל-סוויטי ב-8 ליולי וב-13 לאפריל. צילומי מסך מתוך עמוד הפייסבוק שלו

 

בפוסט שהעלה עם תמונה של כיפת הסלע בהר הבית, כתב כי "יש להקיז עליה את הדם". אל-סוויטי, שרובם המוחלט של הפוסטים שלו מוקדשים להערצת נאצים, מחבלים או רוצחי יהודים אחרים, כתב באחד הפוסטים כי "השהידים לא מתים – עם הדם שלהם, האדמה מפריחה את המהפכה". ב-23 באוגוסט העלה אל-סוויטי את הפוסט האחרון שלו, כאשר יום לאחר מכן הוא נעצר.

"יש להקיז עליה את הדם"
"יש להקיז עליה את הדם". צילום מסך מתוך עמוד הפייסבוק שלו

 

בשב"כ מדגישים כי "פעילות ההסתה ברחבי המרשתת וברשתות החברתיות בפרט, מלבה את היצרים ועלולה להביא לביצוע מעשי טרור" ומבטיחים, "שירות הביטחון הכללי ימשיך לפעול לניטור וסיכול הסתה לפעילות טרור ברשת".

"אלוהים יברך אותם". מחבלי הפיגוע בהר הבית בפוסט של אל סוויטי
"אלוהים יברך אותם". מחבלי הפיגוע בהר הבית בפוסט של אל סוויטי מה-14 ליולי. צילום מסך מתוך עמוד הפייסבוק שלו

 

ג'לאל נאג'י מוחמד אל-סוויטי
ג'לאל נאג'י מוחמד אל-סוויטי
אל סוויטי. צילום מסך מתוך עמוד הפייסבוק שלו
אל סוויטי. צילום מסך מתוך עמוד הפייסבוק שלו

 

אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

ןםלפ

"המשטרה היא משרתת נרצעת של התקשורת הישראלית"

המשטרה תחל בבדיקה על הפצת תמונות הנשיא ריבלין עם כאפייה ברשתות החברתיות בעקבות סירובו לחנון את אזריה. מה חושבים על כך הפטריוטים? צפו