"טראמפ מכיר בזכות של העם היהודי לשבת בבירתו הנצחית ". כך אמר הבוקר (ה') , סגן נשיא ארגון טראמפ, בראיון לגלי צה"ל.

גרינבלט, מהיועצים הבכירים של הנשיא האמריקאי הנבחר, המשיך: "היישוב היהודי ביו"ש הוא לא מכשול לשלום. לראיה, ברצועת עזה היישובים היהודים פונו והשלום לא הגיע". גרינבלט ידוע בקרבתו האישית לנשיא הנבחר טראמפ, ואמר בשמו: "טראמפ חושב שישראל נמצאת במצב קשה והיא חייבת להגן על עצמה, השלום חייב להגיע מתוך יזמת שני הצדדים, והוא לא מתכוון להתערב בעניין".

בתוך כך, גרינבלט התייחס גם להחלטת אונסק"ו השנויה במחלוקת, לפיה, אין קשר בין העם היהודי לירושלים עיר הקודש ולהר הבית. "טראמפ מכיר בזכות של העם היהודי לשבת בבירתו הנצחית ירושלים, הוא סולד מהחלטת אונסק"ו".

 

טראמפ. הנשיא הבא של ארצות הברית? צילום: Michael Vadon
הנשיא הנבחר . "אוהב לקבל עצות על ממי שאוהב את ". צילום: Michael Vadon

20 שנות עבודה עם דונלד טראמפ

ג'ייסון גרינבלט נודע גם בשם יונתן דב גרינבלט. גרינבלט הוא יהודי אורתודוקסי, חובש כיפה שחורה, בוגר עולם הישיבות.

היכרותו של גרינבלט עם טראמפ החלה לפני כ-20 שנה במסגרת מגוון עסקיו של הנשיא הנבחר. בין היתר, הצלחתו של טראמפ בנאום ועידת איפא"ק בווישנגטון במרץ האחרון, מיוחסת גם לגרינבלט. גרינבלט כנראה לקח חלק נכבד בהכנת הנאום, ובכלל קמפיין הבחירות לנשיאות של דונלד טראמפ.

דעות ימניות, הזדהות עם היישובים ביו"ש ועם המסורת התורנית של עם ישראל הן חלק בלתי נפרד מההשקפות של גרינבלט. "אני סומך עליו כיועץ שלי לענייני ישראל" אמר טראמפ בעבר, במסגרת מפגש עם עיתונאים .  "אני אוהב לקבל עצות מאנשים שיודעים על ישראל, אך יותר חשוב – מאנשים שאוהבים את ישראל".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.