בכיר בממשל האמריקני אמר הערב (חמישי) כי יופסקו ההליכים הפליליים כנגד מהגרים בלתי חוקיים שיחצו את הגבול עם ילדיהם. הדיווח שהתפרסם ב"" מגיע יממה לאחר שהנשיא חתם על המבטל את מדיניות ההגירה במסגרתה מופרדים הורים וילדים המסתננים מהגבול המקסיקני לארצות-הברית.

 

אתמול לאחר החתימה על הצו אמר טראמפ: "אנחנו צריכים לשמור על משפחות יחד, זה חשוב מאוד, נחתום על הצו המנהלי…אבל אנחנו צריכים גם לשמור על קשיחות, אחרת המדינה שלנו תוצף באנשים, פשיעה וכל הדברים שאנחנו לא מאמינים בהם ולא רוצים. אז אני הולך לחתום על הצו, אבל באותו הזמן, אני חושב שחייבים להבין – נשמור על משפחות יחד ונשמור על הגבולות מוגנים".
הודעתו של טראמפ בעניין המהגרים, היום. צילום: רויטרס
במהלך חודש מאי הכריז הממשל האמריקני על מדיניות "אפס סובלנות" בסוגיית ההגירה הבלתי חוקית למדינה. כחלק מן המדיניות החדשה: כל מסתנן שייכנס לגבולות ארצות הברית באופן בלתי חוקי יעמוד בפני דין פלילי. באותו החודש – חלה עלייה של כ-160% במספר הנתפסים בגבול בהשוואה לאותו החודש בשנה שעברה.

אתר "פרו-פובליקה" חשף בתחילת השבוע תיעוד של הפרדת הילדים שבוכים וזועקים להוריהם. בנוסף תועד אחד מן המבוגרים במקום, ככל הנראה פקח גבולות כשהוא אומר: "יש לנו ממש תזמורת כאן, חסר לנו רק מנצח". בנציבות האו"ם לפליטים גינו אמש את המדיניות האמריקנית כלפי המהגרים וקראו לממשל טראמפ למצוא דרכים אחרות לטפל בסוגיה.

טראמפ עצמו הגן אמש  על מדיניות ההגירה ואמר כי הוא מסרב להניח לארצו "להפוך למתקן הגירה". בציוץ בטוויטר האשים הנשיא כי התנהלותם של הדמוקרטים בסוגיה היא שהובילה למראות המזעזעים. "זאת אשמת הדמוקרטים בכל שהם חלשים ובלתי-אפקטיביים בכל הנוגע לפשע ובקרת גבולות", צייץ אתמול הנשיא.

ביום ראשון התייחסה לסוגיה רעייתו של הנשיא טראמפ מלניה. "גברת טראמפ שונאת לראות ילדים המופרדים ממשפחותיהם ומקווה שהצדדים יוכלו סוף סוף להשיג רפורמת הגירה מוצלחת", נאמר בהודעה מטעמה של הגברת הראשונה, שאינה נוהגת להתבטא בסוגיות פוליטיות.

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.