רוח בחירות? בכירים בליכוד זועמים על התנהלות החברות בקואליציה ומעריכים שאם המגמה הזאת של ההתנצחויות והעצמאות בהצבעות תימשך, לא יהיה לראש הממשלה מנוס אלא להקדים את הבחירות.

"כל פעם יש מפלגה אחרת שעושה שרירים", אומרים במפלגה ומכוונים את החיצים לכל עבר. לליברמן שמתנגד לחוק המרכולים, לליצמן שמשיב אש ומתנגד לחוק עונש מוות למחבלים ולחברי מפלגתו של כחלון שמרשים לעצמם פעם-אחר-פעם להיעדר ואף להצביע נגד חוקים של הקואליציה.

רה"מ בנימין נתניהו בישיבת סיעת הליכוד, השבוע. צילום: יונת זינדל, פלאש 90
רה"מ בנימין נתניהו בישיבת סיעת הליכוד, השבוע. צילום: יונת זינדל, פלאש 90

 

שלשום זה נגמר ברגע של מבוכה כאשר בקואליציה נאלצו לדחות את ההצבעה על חוק המרכולים וההשלכות: ישיבת ממשלה סוערת יותר ממזג האוויר שצפוי לנו בסוף השבוע.

"אף אחד לא רוצה ללכת לבחירות", אומר שר בממשלה בשיחה עם כתב ערוץ 20, "אבל הקרקס הזה לא יכול להימשך. בסוף מישהו ימתח את החבל יותר מדי ונתניהו יחליט שנמאס לו ושהוא מפרק את הממשלה. אז ליברמן וכחלון בעיקר יבינו מה הם הפסידו".

הבוקר פוצצה ישיבת הממשלה סביב נושא חוק עונש מוות למחבלים. אחרי שדווקא שר התשתיות יובל שטייניץ התעמת עם ליברמן בוויכוח קולני, 'יהדות התורה' ביקשה לדחות את ההצבעה וגרמה לליברמן לצאת בסערה מהחדר, כשנתניהו דולק אחריו בניסיון להרגיעו. המתח בקואליציה קיבל סימן נוסף, כששר הפנים דרעי ניסה לגרום לח"כ האבל יהודה גליק לקום מהשבעה בה הוא שרוי עקב פטירת אשתו יפה ז"ל.

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20