נציגים בכירים ממדינות אירופה וכן נציגי האו"ם השתתפו בתערוכה אנטישמית שהתקיימה במאחז הערבי לא חוקי חאן אל אחמר הסמוך לכפר אדומים.

בכירים באיחוד האירופי בתערוכת ההסתה, מתוך דף הפייסבוק הרשמי של משרד החינוך ברשות הפלסטינית

 

התערוכה התקיימה בחודש אוגוסט מטעם משרד החינוך והחקלאות הפלסטיניים ובהשתתפות שר החינוך סברי ציידם והשר ל"ענייני מאבק בהתנחלויות", ווליד עאסף. הדבר נחשף בעקבות מעקב של תנועת '' אחר המתרחש בחאן אל אחמר.

תערוכת ההסתה, מתוך דף הפייסבוק הרשמי של משרד החינוך ברשות הפלסטינית

 

העיתונאי ישי פרידמן מ'מקור ראשון' פרסם הבוקר (ו') כי בהצגת התערוכה ובנאומים השתתפו בין השאר נציגי ארגוני או"ם כמו סוניה עזאם, נציגת אונסק"ו ברמאללה ונציגת יוניצ"ף ברמאללה, ג'נבייב בוטין. לצד שגריר דרום אפריקה ברשות הפלסטינית, נראתה גם הילדה הארלדסטאד נציגת נורבגיה ברשות הפלסטינית, וכן נציגים מבריטניה, הולנד וגרמניה. זיהוי הדמויות נעשה בעזרת חוקרי עמותת NGO Monitor.

בציורים מוצגת ישראל כתמנון מפלצתי שבזרוע אחת שלו הוא חונק ילד ערבי ובזרועו השניה עוקר בית ספר, כנסיות ואת מסגד אל אקצה. איורים אחרים הציגו את חיילי צה"ל מכוונים את נשקיהם לילדות. באחד הציורים נראית דמותו של נשיא ארה"ב טראמפ יושב בתוך טנק, וחייל ישראלי מוביל את הטנק לעבר ילד ערבי.  בקריקטורה נוספת, מוצגת ישראל כנשר בעל אף מעוקל, בדומה לציורים שהתפרסמו בעיתון הנאצי "דר שטירמר".

תערוכת ההסתה, מתוך דף הפייסבוק הרשמי של משרד החינוך ברשות הפלסטינית

"שוב אנו נוכחים לראות כי המעורבות האירופית ההומניטרית לכאורה בשטחי יהודה ושומרון היא רק כיסוי", אומר ישי חמו, רכז הפעילות של רגבים ביהודה ושומרון. "מדובר בפנים חדשות של אותה אנטישמיות ישנה. במקרים אלו האמת נחשפת ואנו מברכים על כך", אומר חמו.

"כבר שנים ארוכות שהמימון האירופי מאפשר לרשות הפלסטינית להשתולל בבניה בלתי חוקית כדי להשתלט על שטח הנמצא תחת שליטה ישראלית, במטרה לייצר רצף טריטוריאלי בשליטת . מדינת ישראל חייבת להרוס את מאחזי הרשות  הפלסטינית, בהתאם לפסק הדין שנתן בג"ץ השבוע, ולפעול בחריפות באמצעים דיפלומטיים נגד נציגים זרים השותפים בבניה ובהסתה".

כזכור, לאחר עשור של מערכה משפטית שהובילו תנועת רגבים ופורום עוטף ירושלים, בג"ץ דחה השבוע את העתירות מטעם הרשות הפלסטינית שדרשו להקפיא את פסק הדין שניתן לפני כחודשיים להריסת המאחז הבלתי חוקי. השופטים קבעו כי מדובר בפסק דין חלוט ואישרו את מתווה הפינוי לשכונה שמדינת ישראל הכשירה בעשרות מליוני שקלים.

הנציגים בתערוכת ההסתה, מתוך דף הפייסבוק הרשמי של משרד החינוך ברשות הפלסטינית
הנציגים בתערוכת ההסתה, מתוך דף הפייסבוק הרשמי של משרד החינוך ברשות הפלסטינית
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא