לאחר שנודע להורי התלמידים בבית הספר שק"ד בשדה אליהו כי התלמידים לא ישתתפו השנה במירוץ הלפיד המסורתי בבקעת הירדן, פנתה אחת האמהות להנהלת בית הספר בשאלה מדוע בוטלה השתתפות בית הספר. בתגובה, כתבה לה ההנהלה כי ההחלטה נובעת מהיותו של המירוץ לזכרו של הי"ד:

"באירוע נקודתי זה, המוקדש לזכרו של רחבעם זאבי החלטנו לא להשתתף מתוך מחויבות כלפי הנערות המתחנכות אצלנו- זאת מפאת הטענות שנקשרו בשמו בנוגע להתנהלותו כלפי נשים" נכתב בתגובה לפנייתה של האם.

"מדובר בארוע משמעותי שמחבר את ילדי הבקעה והעמק למסלולי הבקעה. ארוע יחיד בשנה בו ניתן לטייל במסגרת ביה"ס באופן בטוח בשבילי הבקעה ולהכיר אותה" כתבה האם בפנייתה להנהלה, "מדובר בארוע שמאפשר לילדי הבקעה להיות המארחים ולא האורחים בעמק המעיינות. זהו ארוע שיש בו הרבה גאוות יחידה עבורם וחוויה זו נלקחה מהם השנה.
כואב לי שבתי ספר מרוחקים מאזורים רבים בארץ עושים מאמץ ושותפים לפרויקט ודוקא ביה"ס שק"ד שילדי הבקעה לומדים בו בוחר שלא לקחת חלק".

בתגובת ההנהלה הדגיש


המנהל כי "בית ספר שק"ד אמנם לא ישתתף השנה במרוץ הלפיד אבל רואה באנשי הבקעה, תלמידי הבקעה והאזור כחלק בלתי נפרד מבית הספר. בית הספר יקח על עצמו את האחריות לטייל בבקעה ולהכיר לתלמידיו את חבל הארץ היפה הזה".

הטענות שנקשרו בשמו של זאבי הי"ד התגלו במסגרת תחקיר של העיתונאי עמרי אסנהיים על זאבי בתוכנית "עובדה", שפורסם באפריל 2016. בתחקיר הובאו עדויות וטענות של נשים וחיילות לשעבר ששירתו תחת פיקודו של זאבי על הטרדות מיניות מצדו ואף על אונס. נוסף על נשים אלה, גם הובאו טענות של רבקה מיכאלי שהתארחה במסיבה שערך, וכן עדות של קצין מטה בפיקוד מרכז בעת שירותו של זאבי שם.

בני משפחתו של זאבי התנגדו לשידור התחקיר ואף פנו לבית המשפט בזמנו בבקשה למנוע את שידורו, אלא שבקשה זו נדחתה.

אילת כהנא

אילת כהנא


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.