כזכור, המכשירים הסלולארים של מנהל קמפיין הליכוד עופר גולן ודובר המפלגה יונתן אוריך הוחרמו במסגרת חקירת המשטרה על הטרדת עד המדינה בתיק 4000, שלמה פילבר, על ידי פעילי ליכוד.

על פי החשד, באוגוסט האחרון פעילי ליכוד הגיעו מתחת לביתו של פילבר עם רכבים בעלי מערכת הגברה והשמיעו הקלטות וטקסטים נגדו ונגד בחירתו לשמש כעד מדינה. הרכבים שהושגו למטרה זו היו רכבים שמשמשים בדרך כלל לתהלוכות הכנסת ספר תורה.

יועצי רה"מ הגישו ערעור לבית המשפט בבקשה שלא לאשר למשטרה לחפש בטלפונים הניידים שלהם, ערעור שנדחה הבוקר.

שופט ביהמ"ש המחוזי כתב בהחלטתו: "כשבחנתי את החלטת בית משפט השלום – לא מצאתי בה טעות. לו המקרה היה מגיע לפתחי – לא הייתי מחליט אחרת" ‎
"מדובר בהליך חקירה. נמצא כי לחוקרים היה חשד סביר לביצוע העבירה ע"י החשודים וכי בניידים חומר הקשור לביצועה. יש בסיס לקביעה שסיכול החיפוש בניידים – יש בו כדי לפגוע בחקירה" .

ככל הנראה יועצי רה"מ יגישו ערעור לבית המשפט העליון.

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' אמר בתגובה להחרמת הפלאפונים: "החרמת הטלפונים הסיטונאית של יועצי ראש הממשלה היא חצייה מפחידה של קו אדום בוהק מכל בחינה שהיא מצידה של הפרקליטות. קשה לברוח מהתחושה שהתיקים נגד נתניהו מתפוררים ובפרקליטות פותחים במסע "פישינג" חסר מעצורים כדי לגייס נגדו עדי מדינה בכל מחיר. וזה כבר באמת מתקרב לדרגת קץ הדמוקרטיה".

תגובת יועצי ראש הממשלה עופר גולן ויונתן אוריך להחלטת המחוזי בעניינם: "בית המשפט המחוזי חיזק את החלטתו של בית משפט השלום, וקבע שהמשטרה, שאמונה על שמירת החוק, דרסה אותו ברגל גסה כשהפרה במתכוון את זכויות היסוד שלנו. אבל במקום שבית המשפט יתן למשטרה סטירה, הוא נותן לה סוכריה. אבסורד. התנהלות בתי המשפט מעבירה למשטרה מסר ציבורי מזעזע: צפצפו על החוק, המשיכו לרמוס את זכויות הפרט, ואל תחששו – כי בכל מקרה יבוא השופט שיציל אתכם. בית המשפט העליון חייב לשים סוף להתנהגות המערב הפרוע של המשטרה ולהבהיר לה שמדינת ישראל היא מדינת חוק שאפילו המשטרה כפופה לו".:עוד באותו נושא