שופטי בית המשפט המחוזי בירושלים דחו את בקשתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו שלא להתייצב לדיון ההקראה בפתיחת משפטו ביום ראשון הקרוב.

פרקליטי ראש הממשלה טענו כי “מדובר בדיון טכני ואין שום צורך בנוכחותו של ראש הממשלה באולם בית המשפט ובנסיבות מסוימות הפסיקה מתירה למי שמיוצג ע”י עורך דין להעדר מחלק ניכר מישיבות ההוכחות בהמשך המשפט. קל וחומר שהדבר נכון כשמדובר בישיבה טכנית, בה ממילא לא יתרחש דבר שדורש עניינית את נוכחותו של רה”מ בדיון. יש לכך מספיק תקדימים בעבר”.

אך שופטים המחוזי דחו את הטענות וכתבו: “בכל הנוגע לדיון הקראה – הכלל הוא כי נאשם מתייצב להקראה, שהיא פתיחת המשפט. כך הדבר בכל הליך פלילי, וכך גם בהליך הפלילי הנוכחי. לא מצאנו כי יש בנימוקי המבקש כדי להצדיק חריגה מכלל זה”.

מקורבי רה”מ בנימין נתניהו בתגובה להחלטת בית המשפט: “ראש הממשלה יתייצב כמתחייב ביום ראשון בבית המשפט המחוזי בירושלים לתחילת משפטו”.

ח”כ שלמה קרעי, מהליכוד הגיב על ההחלטה: “תיראו מופתעים.. מה שהתחיל כרדיפה ממשיך כאובססיה ומשפט ראווה. “בִּנְפֹל אוֹיִבְךָ אַל תִּשְׂמָח וּבִכָּשְׁלוֹ אַל יָגֵל לִבֶּךָ, פֶּן יִרְאֶה ה’ וְרַע בְּעֵינָיו וְהֵשִׁיב מֵעָלָיו אַפּוֹ” (משלי כד). השמחה לאיד של הקליקה השלטת הזו וקמפיין השנאה נגד רה”מ עוד יחזרו אליהם כבומרנג”.

אלדר ממן

אלדר ממן


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.