2:31 21/10/2017
מבזקים
דף הבית > כלכלה > בית הדין לעבודה עצר את השביתה באגד

בית הדין לעבודה עצר את השביתה באגד

אם לא יושג פתרון של הרגע האחרון, בכוונת ההסתדרות להשבית מחר את כל את כל קווי אגד ברחבי הארץ. שר התחבורה: "לא אוותר"

אין שביתה באגד: בית הדין לעבודה בתל אביב דן בבקשת הנהלת חברת אגד למנוע את השביתה ושלח את שני הצדדים לשולחן המשא ומתן. יש לציין כי משרד התחבורה נערך מבעוד מועד לשביתה והודיע כי יתגבר את קווי האוטובוסים החסרים באמצעות חברות היסעים פרטיות.

צילום: מרים אלסטר, פלאש 90
אין שביתה. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

בדיון בפני השופטת אסנת רובוביץ' ניסתה הנהלת אגד למנוע את השביתה שעליה הכריזו העובדים בגיבוי ההסתדרות. שופטת רובוביץ' שלחה את הצדדים להגיע למתווה מוסכם לסיום הסכסוך שבו תוכל גם המדינה להביע את עמדתה. במסגרת המתווה שהוצע, הצדדים יחזרו לשולחן המשא ומתן עוד הלילה כדי לדון בהגעה לטיוטת הסכם עקרונות שיועבר לאישור המדינה על ארבעה נושאים: העלאת שכר, שכר עידוד, כימות שעות לילה וטבלאות שכר.

ועד העובדים יעביר את העלויות המשוערות לכל עניין שאותם ימסור נציג המבקשת לנציגי המדינה, לא יאוחר מיום חמישי הקרוב ב-13:00 והמדינה תיתן את עמדתה לגבי הטיוטה תוך התייחסות לכל רכיב ורכיב, לא יאוחר מיום שלישי הבא. הצדדים יגיעו לדיון ביום רביעי בשבוע הבא ובכפוף להסכמות אלו העובדים לא ישבשו את פעילות החברה.

ההסתדרות מכבדת את הצעת בית הדין האזורי לעבודה בתל-אביב, ותשהה את השביתה המתוכננת באגד לטובת מיצוי המו"מ. בתיווכה של השופטת אסנת רובוביץ', ובהסכמת הצדדים, הלילה יחל מו"מ אינטנסיבי בלוח זמנים מוגדר על ידי בית הדין, על מנת לגבש הסכם עקרונות בנוגע לסוגיות שבמחלוקת, ביניהן: שכר העידוד של הנהגים ונושאים נוספים.

מוקדם יותר, אמר יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן כי: "הרקע להחלטה לצאת להשבתה גורפת של הקווים נעוץ בסחבת שנוקטים משרדי האוצר והתחבורה במשא ומתן מול הנהלת החברה על חתימת הסכם קיבוצי בחברה, ומביא לפגיעה משמעותית בשכר העידוד של הנהגים". ניסנקורן הוסיף, "אני מקווה ששרי התחבורה והאוצר ישנסו מותניים ויעשו הכול על מנת למצוא פתרון ולהימנע ממשבר חסר תקדים".

הזדמנות היסטורית. שר התחבורה ישראל כ"ץ. צילום: פלאש 90

שר התחבורה ישראל כ"ץ. צילום: פלאש 90

ישראל כץ שר התחבורה אמר אתמול: "למרות הערכתי ליכולות החברה ולהיסטוריה שלה, אני לא אוותר ואם אצטרך לנהל מאבק ציבורי, כמו שנאלצתי לעשות בנמלים ובמקומות אחרים, אעשה זאת ולא אאפשר לשום גורם פוליטי להתערב".
עוד אמר כץ לאנשי החברה: "אם לא תעשו את מה שנדרש ולא תקבלו את ההחלטות המתאימות כעת, אתם תיעלמו",עוד הוסיף בעניין: "המטרה היא תחבורה ציבורית יעילה ברמת אירופאית, כפי שאנו מקדמים, במסגרת הרפורמה בתחבורה הציבורית".
עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

חיים כץ 19.10

שר הרווחה: "פרטי ההסכם עם הנכים עדיין לא הגיעו אלי"

שר העבודה והרווחה חיים כץ בראיון "להיום הזה" מבטיח כי העלאת קצבת הזקנה תעלה את כל האזרחים הוותיקים מעל קו העוני וגם: מתי יחל יישומו של ההסכם להעלאת קצבת הנכות?