שניים מלוחמי נצח יהודה העצורים בעקבות הקטטה עם הבדואים בדרום, הגיעו לעסקת טיעון וירצו 52 ימי מאסר. הורי החיילים: "חוסר הצדק במערכת הצדק"

בדיון שהתקיים היום (ב') בבית הדין הצבאי ביפו ללוחמי נצח יהודה שנעצרו בעקבות התקרית בתחנת הדלק, החליטו שניים מהם לחתום על עסקאות טיעון, שבמסגרתן ישפטו ל-52 ימי מאסר והורדה בדרגה. כיון שהלוחמים שוהים בכלא כבר 42 יום הם צפויים להשתחרר בקרוב.

ניסן לברון ממטה הורי הלוחמים מסר לאחר תום הדיון:
"נתניהו התעורר רק עכשיו למציאות שאזרחים וחיילים רבים סובלים ממנה: חוסר הצדק במערכת הצדק. לא לחינם הסקרים מראים שלשליש מאזרחי המדינה אין אמון במערכת המשפטית. בנינו רצו להוכיח את היותם חפים מפשע, אך לצערנו המערכת בנויה כך, שאם אינך נכנע ו'מודה' גם במה שלא עשית, אתה תספוג עונש חמור בהרבה."

עוד הוסיף ההורה: "חבל שהתביעה הצבאית מבזבזת כל כך הרבה כספי ציבור, כדי להפליל בכל מחיר לוחמים שמסכנים את חייהם יומם ולילה להגן על אזרחי ישראל. העיסוק האובססיבי של הפצ"ר שרון אפק ופקידיו, להכניס לכלא את חיילינו הקרביים פוגע שוב בחוסנו של צה"ל, ובמקרה האומלל הזה גם ברצונם של חרדים להתגייס".

מארגון בצלמו שליווה את הלוחמים במאבקם נמסר: "התביעה הצבאית הייתה אמורה לגבות את חיילי צה"ל ולהלחם בפורעים הבדואים. חבל שהיא עושה ההיפך הגמור. ארגון בצלמו יפעל שחיילי צה"ל לא יחששו להגן על חייהם וחיי אזרחי ישראל"


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.