מתוך “לפני כולם”, א’-ה’ ב-21:00

כבר במחצית הראשונה פוצצה את בועת ההגנה המצוינת של הצהובים. כל המשמעת הטקטית שעליה הרהיבו עוז קרויף ואנשיו במשחקי אירופה, התנפצו מול גלי המתפרצות של חניכיו של גיל לבנדה.
עומר אצילי, שאמור היה להיות סמל העונה החדשה של מכבי, זכה לשריקות בוז בלתי פוסקות מהקהל הירושלמי ושיחק בהתאם, עד שזכה לקריאות דומות מהקהל שלו. בית”ר, לעומת זאת, שיחקה על המשולש בין דור פרץ, אופיר דוידזדה ויגור פיליפנקה וכמעט פגעה פעם אחר פעם. הצהובים פתחו בהרכב הגנתי, עם דור פרץ ושרן ייני בקישור, מה שאפשר לבית”ר ללחוץ גבוה ולתקוף במהירות.

הצהובים נראו חלשים כפי שלא נראו מזה שנים, בוודאי לא בפתיחת העונה. במה שאמור היה להיות תחילת המירוץ הצהוב לצמרת, מכבי פותחת את הליגה המקום האחרון.

מהלך המשחק

כבר בדקה השישית מכבי הגיעה למצב טוב, כשטעות בהגנה נוצלה היטב ע”י קיארטנסון שהעביר כדור לפרץ שבעט מרחוק. קליימן הדף אל עבר החלוץ האיסלנדי אך זה נגח היישר לידיו.

דקה 8 מתפרצת קטלנית של בית”ר מובילה לשער הראשון העונה. ז’ורז’יניו שלח את שכטר מול ראיקוביץ שהכשיל אותו, והשופט ליאן לי אני שלח את בית”ר לנקודה הלבנה. ראיקוביץ עוד הצליח להדוף את הבעיטה של שכטר, אך החלוץ היה ראשון לכדור החוזר. 1-0 לבית”ר ירושלים.

שבע דקות חולפות ומכבי מפעילה את יצחק באגף שמאל. כדור מדוד של מיכה לחלוץ, שחודר למרכז ובועט החוצה.

דקה 23 מתפרצת נוספת של בית”ר. שכטר מעביר כדור דרך ההגנה של מכבי וחן עזרא שמוצא עצמו לבד מול השער, בועט על שחקן הגנה של מכבי, שניצלת ממבוכה נוספת.

מאושר בבית"ר. איתי שכטר. צילום: יונתן סינדל/פלאש90
הכניס צמד גולים במשחק פתיחת העונה. . צילום: יונתן סינדל/פלאש90

תשע דקות חולפות ושוב בית”ר מכה, הפעם משמאל. קונטה שולח כדור שחותך את ההגנה הצהובה לשכטר, שמחפש מישהו מול השער, אך מוצא בלם צהוב.
דקה חולפת, ולשכטר יש כבר צמד, אחרי התקפה מושלמת של בית”ר. סאבו שולח כדור לחלוץ האימתני של בית”ר וזה מהתל בפיליפנקה ובועט לפינה. ראיקוביץ שולח יד, אך לא מגיע. 2-0 לבן גדול.

דקה 38, אצילי מאבד כדור ומוביל למתפרצת לבנה. עזרא מפרפר בצד השמאלי של הצהובים ובועט לשער. ראיקוביץ הודף רק בקושי.

רק שלוש דקות לתום המחצית הראשונה מכבי מגיעה להזדמנות ראויה לציון. מיכה פורץ באגף ימין ומעביר כדור, אך יצחקי נוגח גבוה והחוצה.

במחצית השנייה הסיט קרויף את אצילי לאגף השמאלי, אולי בניסיון לחמוק מההתמודדות עם הייסטר. בדקה ה-54 זה כמעט הניב שער למכבי. אצילי פרץ באגף והעביר כדור לקיארטנסון, שמהאוויר בעט החוצה.

ארבע דקות חולפות ואריק סאבו, שהוסב למגן ימני מאיים מרחוק, אך מוצא את השוער הסרבי מוכן.

בדקה ה-59 נכנס יוסי בניון למשחק במקומו של חן עזרא. דקה חולפת ומיכה מקפיץ למרכז הרחבה כדור על הראש של יצחקי, אך קליימן מציל את היתר מספיגה בזינוק חתולי.

דקה 61 חילוף כפול, בטוקיו ושוינפלד מחליפים את פרץ ויצחקי בהתאמה.

דקה 67 שפונגין פורץ באגף ומעביר כדור למיכה שמוסר לקיארטנסון, אך הכדור מורחק לקרן. שוינפלד נוגח אותה החוצה ממצב קורץ.

בדקה ה-89 ורד חותם את תוצאת המשחק, כשכדור ענק מוצא אותו חופשי מול ראיקוביץ. בית”ר ירושלים מסיימת את המחזור כשהיא במקום הראשון ביכולת מאוד מרשימה.

בדקה ה-89 ורד חותם את תוצאת המשחק, כשכדור ענק מוצא אותו חופשי מול ראיקוביץ. בית”ר ירושלים מסיימת את המחזור כשהיא במקום הראשון ביכולת מאוד מרשימה.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.