12:15 19/02/2018
דף הבית > אקטואליה וחדשות > בישראל מעריכים: הג'יהאד האסלאמי מתכנן נקמה

בישראל מעריכים: הג'יהאד האסלאמי מתכנן נקמה

מתאם פעולות הממשלה בשטחים, האלוף פולי מרדכי, פרסם אזהרה למנהיגי הארגון בה קרא: "קחו מהר את העניינים לידיים כי אתם אלו שתישאו באחריות"

בסרטון המופנה לחמאס ולגי'האד האסלאמי ברצועת עזה אמר היום (שבת) מתאם הפעולות בשטחים האלוף יואב (פולי) מרדכי: "אנחנו ערים למזימה שהג'יהאד האסלאמי הפלסטיני רוקם נגד ישראל. הוא משחק באש על גבם של תושבי רצועת עזה, ועל חשבון הפיוס הפנים פלסטיני והאזור כולו״.

״ישראל פוצצה לפני כשבועיים מנהרת טרור בשטח הריבוני של מדינת ישראל״ אמר האלוף מרדכי בפניה ישירה לרצועה ולפלסטינים, והבהיר: ״כדאי שיהיה ברור״ כי ״לכל תגובה של הג'יהאד האסלאמי באשר היא, ישראל תגיב בעוצמה ובנחישות, לא רק כלפי הג'יהאד אלא גם כלפי חמאס״.

בנוסף פנה האלוף מרדכי להנהגת ארגון הטרור היושבת בדמשק בסוריה ואמר : "אנחנו מייעצים להנהגת הג׳יהאד האסלאמי בדמשק לנקוט זהירות ולשלוט בעניינים מפקדת הג'האד האסלאמי הפלסטיני בדמשק ומנהיגי הארגון – רמדאן שלח וזיאד נח'אלה – קחו מהר את העניינים לידיים כי אתם אלו שתישאו באחריות".

במערכת הביטחון ובצה״ל מעריכים לפי שעה כי אם הג׳יאהד האיסלמי הפלסטיני לא יקבל את המסר, גזרת הדרום לא תחזור לשגרה והכוננות מחשש לפיגוע נקמה תימשך.

נועם אמיר

נועם אמיר

כתב ערוץ 20 לענייני צבא וביטחון
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

בעקבות כתובות הנאצה על השגרירות: בפולין דורשים הסברים

משרד החוץ של פולין הגיש מחאה רשמית בעקבות ציור כתובות הנאצה על בניין שגרירות פולין בתל אביב. בפולין דורשים להבטיח את שלומם של הדיפלומטים הפולנים בישראל