של מזכ"ל האו"ם, , בישראל. גוטרש ינחת הערב לביקור בן 4 ימים בארץ ובראש סדר היום שלו יעמוד הקיפאון במשא ומתן בין והפלסטינים והמצב בעזה. שגרירנו לאו"ם, , מלווה את הביקור שלו וכאן כדי לספר על מה שצפוי לו בארץ הקודש. דנון מסביר כי מי שתוקע כרגע את התהליך המדיני היא הרשות הפלסטינית. "הפלסטינים הם שמסרבים לחזור לשולחן המו"מ", הוא אומר, ומנמיך ציפיות מצידו של גוטרש: "לא צריך לצפות שמזכ"ל האו"ם ילחם למען ".

גוטרש בדרך לישראל. מתוך 'הפטריוטים' הערב (א')

הערב ייפגש המזכ"ל עם שליחו של הנשיא טראמפ, ג'ייסון גרינבלט. בתוך כך, מחר ייפגש וישוחח עם רה"מ בנימין נתניהו על ענייני התבססות אירן בסוריה, חיזבאללה וגם מפעל הנשק הטילים שאירן בונה על אדמת לבנון. לדבריו של דנון, "כוח האו"ם לא יעיל" מול ההתעצמות האיראנית בגבול סוריה. מחר צפוי המזכ"ל לבקר גם ביד ושם ולהיפגש עם נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין. בהמשך היום, יגיע המזכ"ל לאירוע מיוחד בנושא חדשנות ישראלית במוזיאון ישראל. בנוסף, גוטרש ייפגש עם משפחת החייל הנעדר בעזה, אורון שאול, וכן עם משפחתו של האזרח הישראלי שמוחזק ברצועה, אברה מנגיסטו, כך הודיעה היום סגנית שר החוץ, ציפי חוטובלי.

ביום שלישי ידלג המזכ"ל לרשות הפלסטינית וייפגש ברמאללה עם יו"ר הרשות אבו מאזן (מחמוד עבאס) ועם נציגים נוספים בהנהגה הפלסטינית. ביום רביעי יטוס מעל שמי הארץ בסיור מוסק, יסייר בעוטף עזה, יבקר ברצועת עזה ובהמשך היום יישא נאום בבית התפוצות.

בישראל מקווים שיצליחו להסביר למזכ"ל, שנכנס לתפקידו השנה, את מורכבות הקונפליקט הישראלי-פלסטיני ולהראות את פניה היפות של ישראל, שלא תמיד ידועות לראשי האו"ם.

אנטוניו גוטרש, מזכ"ל האו"ם. צילום: רויטרס
אנטוניו גוטרש, מזכ"ל האו"ם. צילום: רויטרס
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.