נשיא ארה”ב דונלד טראמפ הכריז אתמול (ה’) רשמית כי יגיע לישראל ב-22 למאי. במהלך ביקורו ייפגש טראמפ עם ראש הממשלה בנימין נתניהו והנשיא ראובן ריבלין ויבקר ביד -ושם. כמו כן נבחנות האפשרויות כי הוא ינאם במצדה, יבקר בכותל ובהר הרצל. בנוסף צפוי טראמפ להיפגש עם יו”ר הרשות הפלסטינית בבית לחם.

טראמפ יגיע לארץ עם אשתו חתנו ובתו
טראמפ יגיע לארץ עם אשתו חתנו ובתו

בניגוד לקודמו הנשיא , טראמפ יחל את מסעו הנשיאותי הראשון בסעודיה ולא במצרים, ובניגוד לאובמה ימשיך מיד אחר כך לישראל.

טראמפ יחל את המסע שלו בסעודיה, שם הוא מתכנן לערוך מפגש עם מנהיגים מרחבי העולם המוסלמי, ואחרי הביקור בישראל ימשיך לפגישה עם פרנסיסקוס בוותיקן. בכך ישלים מסע אצל שלוש מדינות המזוהות עם שלוש הדתות המונותאיסטיות – איסלאם, יהדות ונצרות.

פגישת טראמפ ואבו מאזן בבית הלבן. צילום: קרלוס באריה, רויטרס
דואף להתניע מו”מ עם הפלסטינים. טראמפ בפגישתו עם אבו מאזן השבוע. צילום: קרלוס באריה, רויטרס

טראמפ יגיע לישראל מלווה בפמליה ענקית של כאלף איש, הצפויה להשתלט על רוב בתי המלון בירושלים. רעייתו מלניה צפויה להתלוות אליו וכן בתו איוונקה, חתנו ג’ארד קושנר, מזכיר ההגנה ג’יימס ומזכיר המדינה רקס .

ברמה המדינית שאיפתו של טראמפ בביקור תהיה להתניע משא ומתן בין לפלסטינים. במהלך הצהרה משותפת שנתן השבוע עם יו”ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן שביקר בוושינגטון אמר טראמפ: “אני רוצה שתהיה הנשיא הפלסטיני הראשון לחתום על ההסכם השלום הסופי. הפלסטינים והישראלים חייבים להתקדם להסכם שיעזור לשניהם להתקדם. אני ארצה להיות מתווך או מארח, ואנחנו נגיע ליעד”.

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.