שגרירת ארצות הברית באו”ם, , נחתה הבוקר (ד’) בישראל ותבקר בירושלים וברשות הפלסטינית וההתרגשות – בעיקר בצד הישראלי – גדולה. היילי היא ידידת אמת של וכבר עם כניסתה לתפקיד החשוב, הבהירה שהגישה העויינת והלעומתית של מוסדות האו”ם חייבת להשתנות.

של רצון טוב. מתוך ‘לפני כולם’ הערב (ג’)

לצד ההצהרות, היילי כבר מתחילה לפעול לשינוי הגישה העויינת והמגמתית כלפי ישראל, ולשם כך היא נעזרת בשגריר הישראלי באו”ם, דני דנון, שגם ילווה אותה במהלך הביקור כאן. היילי תיפגש מחר בבוקר עם ראש הממשלה נתניהו ועם הנשיא ריבלין, שבוודאי ירעיפו עליה מחמאות ושבחים על תרומתה העצומה לישראל במישור הדיפלומטי. מאוחר יותר תבקר השגרירה בעיר העתיקה בירושלים וגם ברמאללה, שם תיפגש עם מנהיגי הרשות הפלסטינית.

ביום חמישי יוקדש סיורה לפן הביטחוני. לאחר קצר בבית לחם, היא תטוס בשמי הארץ עם השגריר דנון ותקבל סקירה ביטחונית מסגן הרמטכ”ל, אלוף אביב כוכבי. בצהריים היא תסייר בכרם שלום ותקבל תדרוך מקציני הגזרה. היא תבקר במנהרת טרור של שמשמשת את ישראל למטרות הסברה בזירה הבין-לאומית ואחר הצהריים היא תטוס לצפון ותתודרך על ידי גורמי צבא וביטחון. בצפון היא תיפגש גם עם כוחות יוניפי”ל. היילי תסייר גם בגבול ותשמע על האיום של גרורות דאע”ש הסמוכות לגבול.

ביום שישי בבוקר תיפגש השגרירה עם שר הביטחון אביגדור ליברמן, תניח זר ביד ושם ואחר הצהריים יגיע החלק הקליל יותר בביקורה – סיור ובילוי בתל אביב.

“להפסיק את המדיניות החד צדדית נגד ישראל”. ניקי היילי היום (ג’) בכינוס מועצת זכויות האדם של האו”ם בז’נבה. צילום: רויטרס

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.