ביקורת במערכת הפוליטית על החלטת ראש העיר  למנוע מהתלמידים הדרוזיים ללמוד בעיר.

ח”כ לשעבר איוב קרא דורש משר הפנים לזמן את ראש העיר קליש לשימוע בעקבות החלטתה לסגור את בתי הספר בעיר בפני תלמידים מהסביבה, מה שיפגע בעיקר בתלמידים הדרוזים. הוא כינה את ההחלטה “גזענית שאין לה מקום בשום מקום בעולם”.

לדבריו, המהלך פוגע “בליבם של כל אזרחי המדינה הדרוזים הרואים בישראל מדינתם ונלחמים להגן עליה בחירוף נפש. השמאל בישראל הוא ורק הוא מקור הגזענות כלפי עדתנו האצילה .בתחילת השנה הבאה אשלח את בני כמו אחיו ללמוד בחיפה כדי לשדר אינטגרציה ונאמנות לישראל על אפם וחמתם של המתנגדים לכך” .

גם ח”כ ניר ברקת (הליכוד) שיגר הבוקר (ג’) מכתב לראש העיר חיפה קליש.

במכתב מציין ח”כ ברקת: “לעם היהודי ולאחינו הדרוזים ישנה ברית דמים ארוכת שנים. מעבר לשירות המשותף בצבא ולשותפות בזירת הקרב, חשוב שנפעל לשילוב העדה הדרוזית כחלק אינטגרלי מהחברה הישראלית בכלל ומהעיר חיפה בפרט. נדבך חשוב בכך הוא שימור הקשר העמוק והמשותף בינינו כבר מגיל צעיר ע”י משותף בבתי הספר”.

על ההחלטה שפוגעת בתלמידים הדרוזים כותב ח”כ ברקת: “החלטתך למנוע מהתלמידים הדרוזים ללמוד במערכת החינוך בעיר היא טעות חינוכית, ערכית ומוסרית. החלטה זו פוגעת בזכות השוויון של התלמידים, שהיא זכות יסוד בסיסית. את המחיר ישלמו בעיקר התלמידים הדרוזים, שהם עיקר התלמידים המגיעים מיישובי הסביבה. יצירת אפליה פסולה זו תלווה את התלמידים הללו בהמשך חייהם ובכוחך להימנע ממנה לאלתר.

אך לא רק הם ייפגעו – המהלך יוצר נזק בלתי הפיך גם לעיר חיפה ולתושביה, עיר שמהווה סמל לדו קיום, לחופש דת ותרבות ולשוויון”.

עוד מוסיף ח”כ ברקת כי מניסיונו בירושלים נכון לפתוח את אזורי הרישום לבתי הספר גם ליתר התלמידים שמחוץ לעיר ובכך “לעודד תחרות ולאפשר לכל תלמיד – ללא הבדלי דת, מוצא, או מעמד – להתקבל באופן אוטומטי ללמוד בכל מוסד לימודים על בסיס מקום פנוי ולא על בסיס מקום מגורים או מעמד סוציו-אקונומי. צעד זה הוכיח את עצמו וצריך להיות מיושם ברחבי הארץ בכלל ובערים מעורבות בפרט”.

 


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.