במהלך כנס שהתקיים באשדוד, שהקלטה ממנו פורסמה ב'כאן 11' נאם הרב הראשי לירושלים הראשון לציון הרב שלמה משה עמאר וביחס לקהילת הלהט"ב והסערה בעקבות התבטאות רבנים על 'טיפולי המרה' אמר הרב: "כל אחד יכול להתגבר, לא צריך לא המרה ולא פסיכולוג ולא שטויות. צריך רק יראת שמיים, רק אמונה בה' להתגבר – יש אנשים שקוראים לעצמם דתיים שגם נפלו בפח הזה. הם לא דתיים. יותר טוב שיזרקו את הכיפה ואת השבת ויגלו את פניהם האמיתיות. הם פושעי ישראל בגופם".

אתמול התראין לרשת ב' הרב אליקים לבנון, רב המועצה האזורית 'שומרון' שגם הביא זווית תורנית לגבי סוגית טיפולי ההמרה: "אנחנו צריכים ללמוד מהחיות והבהמות. לא ראיתי בהמה שמנסה להתחבר זכר עם זכר, נקבה עם נקבה. לא מוכרים לי גברים שמסוגלים להרות או נשים שמסוגלות להפרות את עצמן. יש פתרונות, אבל זה לא לרדיו".

הרב אליקים לבנון. צילום: הלל מאיר, TPS

 

בתנועת 'נאמני תורה ועבודה' הגיבו לדבריהם של הרבנים עמאר ולבנון, נשיא התנועה הרב ד"ר רונן לוביץ: "נושא היחס ללהטבי"ם הפך ממחלוקת לאובססיה לא בריאה ולחזות פניה של היהדות.

מנהיגים ורבנים אינם יכולים להמשיך ולטמון את ראשם בחול ולחשוב שיצליחו לפתור את הסוגיה באמצעות השמעת גינויים.

בני נוער וצעירים רבים מתמודדים עם סוגיית המיניות, ורבים מהם נושאים עיניהם לרבנים ומצפים לקבל תמיכה רוחנית.

אנו קוראים לאותם רבנים, שניהם נושאי משרות בכירות, להכיר בתפקידם החינוכי החשוב מאין כמוהו ולהרבות אהבה ושלום, הכלה ומאור פנים. זה תפקידם העיקרי. לא לגנות, לא לגדף ולא להדיר ולהרחיק קבוצות אוכלוסייה שלמות. הדבר נכון בכל יום ויום ועל אחת כמה וכמה  בימים אלו, ימי בין המצרים".

ח"כ איתן גינזבורג 'כחול לבן' אמר בתגובה: "יש כאלה שקוראים לעצמם רבנים. שלמה עמאר הוא בושה לממסד הדתי ולרבנות. יותר טוב שיזרוק את המצנפת והגלימה של הראשון לציון. איזה רב זה ששוכח את "ואהבת לרעך כמוך", "חביב אדם שנברא בצלם" וכי "חבה יתרה נודעת לו שנברא בצלם, שנאמר בצלם אלהים עשה את האדם". לא ראוי שיהיה הרב הראשי של ירושלים"
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20