דף הבית > אקטואליה וחדשות > ביקורת בירדן על יחס נתניהו למאבטח מהשגרירות

ביקורת בירדן על יחס נתניהו למאבטח מהשגרירות

בריאיון לרשת CNN מתח שר החוץ הירדני ביקורת על הדרך בה הציגו בישראל את התקרית בשגרירות בעמאן "על ישראל לחדול מהתנהגותה הפרובוקטיבית ומעיוות העובדות"

בכירים בממשלת ירדן מתחו אתמול (ג') ביקורת על הדרך בה הציגו בישראל את התקרית בשגרירות בעמאן, בה חוסלו שני אזרחים ירדנים לאחר תקיפה ודקירה של מאבטח ישראלי. הביקורת נגעה בין היתר לסרטוני הווידאו שהפיצה לשכת ראש הממשלה לאחר פגישת ראש הממשלה בנימין נתניהו עם השגרירה עינת שלאין והמאבטח זיו. כך על פי דיווח של ברק רביד ב'הארץ'.

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש עם שגרירת ישראל בירדן ועם איש האבטחה של בטמ"ח בלשכת רה"מ צילום: חיים צח / לע"מ photo by Haim Zach / GPO
ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש עם שגרירת ישראל בירדן ועם איש האבטחה של בטמ"ח בלשכת רה"מ. צילום: חיים צח / לע"מ

בריאיון לרשת CNN אמר אתמול שר החוץ הירדני איימן ספדי כי ישראל הציגה את התקרית בצורה מעוותת ואבסורדית. ספדי ציין כי ירדן עמדה בהתחייבויותיה לחוק הבינלאומי, התחשבה בחסינות הדיפלומטית של המאבטח הישראלי וסיכמה עם ישראל ששוטרים ירדנים יגבו ממנו עדות ולאחר מכן אפשרה לו לשוב לישראל. הוא הדגיש כי ירדן התייחסה למקרה כאירוע פלילי וכי היא מצפה מישראל לנהוג בצורה דומה.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20

אולי יעניין אותך גם

דיוויד מאיירס מונה לנשיא הקרן לישראל חדשה

מאיירס, יהודי-אמריקאי, מונה לנשיא ארגון השמאל הקיצוני 'הקרן לישראל חדשה'. לאורך השנים התבטא באופן נחרץ בעד מדינה פלסטינית ונגד ההתיישבות ביהודה ושומרון