סגן נשיא ארה"ב מייק פנס. צילום: רויטרס
סגן נשיא ארה"ב . צילום: רויטרס

סגן נשיא ארצות הברית מייק פנס דחה שוב את ביקורו בישראל הפעם נדחה הביקור שאמור היה להתקיים השבוע, לאמצע החודש הבא. בהודעה שנמסרה אמש (שני) מטעמו של פנס נמסר כי הדחייה קשורה בהצבעה בסנאט על רפורמת המס שיזם הנשיא שדורשת את נוכחותו של פנס.

סגן הנשיא היה אמור להגיע הלילה למצרים, ואחר כך להמשיך לישראל וגם לגרמניה.

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ. צילום: רויטרס
נשיא דונלד טראמפ. צילום: רויטרס

המפלגה הרפובליקנית נהנית מרוב דחוק בלבד בסנאט האמריקני 52- 48, כאשר הסנאטור הרפובליקני הנאבק בסרטן המוח לא יוכל להגיע להצבעה החשובה. משום כך, נדרשת נוכחתו של פנס ולא ניתן לוותר עליה.

ביקורו של פנס בישראל היה אמור להתקיים שבועיים בלבד אחרי הצהרתו ההיסטורית של הנשיא טראמפ בדבר ההכרה האמריקנית בירושלים כבירת . כזכור, המהלך זכה לביקורת חריפה בעולם הערבי והמוסלמי ובקרב הפלסטינים.
, שהייתה אמורה להיות התחנה הראשונה בביקורו של פנס פנתה למועצת האו"ם בדרישה לבטל את ההכרזה, הצעה שזכתה לווטו אמריקני.
במהלך ביקורו היה אמור סגן הנשיא לבקר בכותל המערבי. בסוף השבוע האחרון, לקראת הביקור שנדחה לבסוף צוטטו גורמים אמריקניים אומרים: "אנחנו לא יכולים להעלות בדמיוננו מצב כלשהו שבו הכותל המערבי לא יהיה חלק מישראל. אבל כפי שהנשיא אמר, הגבולות המדויקים של הריבונות הישראלית יהיו חלק מהסדר הקבע". עוד הוסיפו: "אנחנו מציינים שאיננו יכולים לדמיין מצב שבו ישראל תחתום על הסכם שלום שאינו כולל את הכותל המערבי".
עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.