0:50 17/10/2017
מבזקים
דף הבית > אשת חיל > "בין 6 ל-8 אפשר לקרוא לאמא והיא תענה מיד"

"בין 6 ל-8 אפשר לקרוא לאמא והיא תענה מיד"

לפני כשנה מיכל שפירא קיבלה החלטה והניחה את המכשיר הסלולרי בצד, כדי להיות עם המשפחה שלה. "פתאום הילדים שלי מספרים לי סיפורים שלא סיפרו עד עכשיו"

"אימהות לא זמינות", מתוך "היום הזה" בהגשת אמיר איבגי, א'-ה' ב-23:00

"לפני כשנה כאמא מכורה מאוד כל היום בווצפים, בפייסבוק, בפלאפון, הבנתי שאני לא רואה את הילדים ולא שומעת אותם", כך מתארת מיכל שפירא, 40, מנהלת באתר התיירות שילה הקדומה את שגרת חייה לשעבר, עד שהחליטה לקחת בחזרה שליטה על החיים שלה. בראיון לתכנית "היום הזה" (א'-ה', 23:00) היא מספרת כי "יום אחד החלטתי לעשות מעשה והחלטתי לראות מה יקרה אם אשים אותו בצד לשעתיים ואראה אם העולם ימשיך לחיות בלעדי".

אמא לא זמינה. צילום: נתי שוחט, פלאש 90
אמא לא זמינה. צילום: נתי שוחט, פלאש 90

למרות שהאצבעות רעדו לה והיא נזכרה כל הזמן בדברים דחופים יותר ופחות, היא הצליחה לדבוק במטרה. "זה פשוט משנה לי את המשפחה", אמרה לאמיר איבגי. "פתאום הילדים מספרים סיפורים שלא סיפרו עד עכשיו. הם הבינו שבין 6 ל-8 אפשר לקרוא לאמא והיא תענה בפעם הראשונה".

הודעת הווצפ שהפיצו מיכל ואחיותיה
הודעת הווצפ שהפיצו מיכל ואחיותיה

שפירא סיפרה על הרעיון לאחיות שלה, ויחד הן ניסחו הודעת וצפ המזמינה אמהות נוספות ליטול חלק במאמץ. "הבנו שזה חייב לקרות. כולנו כ"כ מכורים לדבר הזה, ניסחנו וצפ יפה ונדהמנו מעוצמת התגובות". שפירא מספרת שהתגובות להודעת הווצפ היו כה חזקות, שהיא אפילו תורגמה לערבית. "אנחנו רוצם שזו תהיה נורמה חברתית, כמו שפעם היה ברור שלא מפריעים לאנשים בין 2 ל-4, שככה בין 6 ל-8 בערב הזמן יוקדש למשפחה".

 

אמיר איבגי

אמיר איבגי

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

יובל המובלבל

יובל המבולבל מספר: מה עושים עם הילדים בחול המועד?

יובל המבולבל, אב לששה ילדים, נותן טיפים מה לעשות עם הילדים בחול המועד וגם למרות העומס בהופעות החג מספר בראיון ל"לפני כולם" על הצגת חנוכה בה הוא יככב עם גיבור ילדותו