האם ייתכן שמדינה שלמה נמצאת בהפרעה וסובלת מליקוי בהבנת הנשמע? או שמא מדובר בשילוב של זדון ובורות? איך לוקחים אדם ישר והגון וטופלים עליו בדיוק את ההפך המשתמע מדבריו?

הסתכלו בפרשת רמי סדן והיווכחו. הדברים והמשתמע מהם נהירים וברורים טרם התנצלותו ודבריו מכמירי הלב שפורסמו בשבוע שעבר, אכן שופכים את דמו.

דרעי. שופך דמים. צילום: פלאש 90
דרעי. שופך דמים. צילום: פלאש 90

לפי המיוחס לו אמר סדן: "כמוכם אני שונא את ש"ס ואת אריה דרעי הגנב, אולם יש לפנות אל מצביעיהם ולמסעודה משדרות". אם יש אמירה שמבטאת ההפך המוחלט מגזענות, מעידה על נקיון כפיים, חוסר משוא פנים וכבוד לאדם באשר הוא אדם, הרי היא אמירתו של סדן.

סדן הצהיר על כוונתו להיות נאמן לתפקידו, לשים בצד את דעתו ורגשותיו האישיים, ולהתנהג בהגינות ואוביקטיביות ולשרת גם את מצביעי ש"ס, זוהי התגלמות הדמוקרטיה והמנהל התקין. הדבר היחיד המשתקף מדבריו הוא שמירה על ערכי הדמוקרטיה, יחס שוויוני ומכבד למזרחיים ושמירה על ההגינות כנאמן ציבור מתוקף תפקידו. בעצם סדן הצהיר כי אינו מתכוון להיות שופר האליטות אלא לתת ביטוי וקול גם לקבוצה 'חלשה' בחברה הישראלית – ההפך המוחלט מגזענות.

חודורוב במפגן צביעות. צילום מסך
חודורוב במפגן צביעות. צילום מסך

וכעת לצביעות, האם כל אלה שהתנפלו עליו ויצאו נגדו – , אושרת קוטלר, אנשי דירקטוריון ועיתון – אוהבים את ש"ס? האם אחד מהם חושב שדרעי אינו גנב? להזכירכם דרעי נשפט ונכלא, בית המשפט בישראל קבע שהוא גנב.

ממתי לא לאהוב מפלגה מסוימת זה חטא? לא כל שכן מפלגה שרבים מהחבריה הורשעו בשחיתות ובראשה אדם שישב בכלא בעוון שוחד? כל ההבדל בינו לבינם הוא שהוא אמר בקול רם את מה שכל אחד ואחת מתוקפיו חושב ומרגיש, צביעותם מרקיעה שחקים.

ואם לסדן אסור לא לאהוב את ש"ס, אי אפשר שלא לשאול על צביעותם של מבקריו של סדן. האם יש ספק שכל האנשים האלה גם שונאים את מפלגת הליכוד וביבי? האם יש עלי אדמות, ממלא תפקיד ציבורי/תקשורתי נטול מחשבה, עמדה, רגש ודיעה, ובפרט באשר למפלגות ופוליטיקאים?

אם יפסל מינויו של סדן, יואילו ויתפטרו או יפוטרו מתפקידם למעלה מ-90% מאנשי התקשורת בישראל שהרי ידוע לכל מבלי שיאמרו בקול רם, הם שונאים את ש"ס, את דרעי, ויותר מכך את ביבי, כולנו מכירים את המוטו בישראל ובפרט במרבית המדיה הישראלית: "רק לא ביבי!".

כל הדורשים את אי מינויו של סדן, טלו קורה מבין עיניכם.

אנו עדים לסיכול ממוקד של מינויו של אדם לתפקיד ציבורי, והסיבה האמיתית היחידה לכך, העולה על הדעת, היא היותו חובש כיפה ולבטח ימני רחמנא ליצלן. כולי תקווה שהיועץ המשפטי ובג"ץ ישימו סוף לפארסה הזו.

ליזי המאירי

ליזי המאירי

פעילה למען משפחות שכולות ונגד שחרור מחבלים, סטודנטית למשפטים באוניברסיטת ת"א


:עוד באותו נושא