שופט בימ"ש השלום בפ"ת השופט ארז מלמד דחה את בקשת המדינה לעצור את נריה זארוג עד לתום ההליכים כנגדו והורה על שחרורו בתנאים מגבילים. לאחר הכוחות האדירים שבא כדי לתפוס את החשוד ה"מסוכן" נריה זארוג, בית המשפט הורה היום לשחררו.

כנגד זארוג הוגש היום כתב אישום בעבירות של הפרת הוראה חוקית והפרעה לשוטר במילוי תפקידו. לצד הכתב האישום הגישה המדינה בקשה לעצור את זארוג עד לתום ההליכים. עו"ד עדי קידר מארגון חוננו אשר ייצג את זארוג יחד עם עו"ד נתי רום דרש בדיון את שחרורו כבר היום עוד בטרם צילום חומרי החקירה בתיק. בסופו של דיון כאמור הורה בימ"ש על שחרורו של זארוג בתנאים מגבילים בכך שהוא צריך להיות צמוד לאביו. לבקשת המדינה הורה בימ"ש על עיכוב החלטתו וזאת עד לדיון בערר בבימ"ש המחוזי.

כזכור כנגד זארוג, אבא לשני פעוטות, יש צו הרחקה מנהלי, ללא כל הוכחות נגדו על ביצוע עבירה כל שהיא. במהלך מעצרו תועדו שוטרים תוקפים באלימות תושבים וגם עיתונאי שנכח במקום. גם נריה שכבל עצמו לרצפה, כאות מחאה על המעצר המנהלי, על מנת להקשות על המשטרה לעצור אותו, אך למרות שהיה כבול נפצע זארוג בכמה מקומות בגוף.

עו"ד עדי קידר מחוננו "בית המשפט הורה על שחרורו של נריה זארוג בתנאים קלים יחסית, אנחנו טענו וטענותינו התקבלו, שיש שיהוי בלתי מוסבר של משטרת ישראל שמצד אחד אומרת שהאיש מסוכן, מצד שני היא לא טורחת ועושה דבר וחצי דבר בשביל לעכב אותו. כבר בשלב הראשוני הזה, עוד בטרם עיון בחומרי החקירה בימ"ש הורה על שחרורו, המדינה הודיעה שתערר, גם אנחנו נערר לאחר עיון בכל החומר נקווה שהפרשה הזו תגיע לסופה".

אלדר ממן

אלדר ממן:עוד באותו נושא