נשיא ארה"ב דונלד אמר היום (ד') לראשונה בצורה ברורה כי הוא "אוהב את פתרון שתי המדינות", במהלך פגישתו עם ראש הממשלה נתניהו. אלא שבימין הישראלי דחו מיד את ההצעה.

ובנט. צילום: פלאש 90

 

שר החינוך, נפתלי , יו"ר מפלגת הבית היהודי אמר כי "נשיא ארצות הברית הוא ידיד אמיתי של ישראל. עם זאת, חשוב להדגיש שכל עוד 'הבית היהודי' בממשלה לא תקום שהיא אסון לישראל".
שר החינוך לשעבר, ובכיר הליכוד, גדעון סער אמר הערב בהילולת בושאייף בזיתן כי "בארץ-ישראל מעולם לא היתה מדינה פלסטינית ובעזרת ה' לעולם לא תהיה".

ח"כ , (הליכוד) הביע אכזבה מנאום טראמפ ושלח מסר ליו"ר מפלגתו: "אחרי אין ספור פעולות ואמירות מצויינות של טראמפ, אמירתו היום בעד הקמת מדינה פלסטינית היא אכזבתי הראשונה ממנו. מכל מקום, אין ספק שטראמפ אדם שאנו יכולים לסמוך עליו, לכן עלינו לשכנע אותו ההפך. זהו תפקידו של רה״מ, מוטב שיתחיל לעסוק בכך כדי שחלילה לא יאבד את אמון העם".
הצהרה משותפת של הנשיא טראמפ ורה"מ . צילום: אלירן טל, ערוץ 20

 

ח"כ (הבית היהודי) מסר: "הנשיא טראמפ מסתמן על פי מעשיו עד כה כמי שמבין כמה דברים יסודיים, שלא הבינו קודמיו, בהקשר הישראלי-ערבי במזרח התיכון. לכן יהיה זה מאוד מוזר אם הוא יחזור על טעויות קודמיו וינסה לקדם פתרון שמבוסס על הקמת ישות טרור עויינת שתמשיך לחתור להשמיד את מדינת ישראל". סמוטריץ' הוסיף כי "על ממשלת ישראל והעומד בראשה ליזום פתרונות חדשים 'מחוץ לקופסה' שלא מבוססים על חלוקת הארץ ועל טיפוח אשליות לאומיות בקרב ערביי ארץ ישראל ולשכנע את הממשל בארה"ב בנכונותן לפני שהוא ינסה להיכנס להרפתקאות שכשלונן ומחיר הדמים היקר שלהן ידוע מראש".

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי:עוד באותו נושא