במאמר היום, נתמקד בירושלים ונמצא את כל האטרקציות לילדים בירושלים וגם את פינות החמד שיכולות להיות התפאורה המושלמת לפיקניק משפחתי, טיול קל שגם הקטנטנים יכולים לעמוד בו או הצגות חינמיות. המדריך לבילוי המשפחתי המתאים לכל כיס לפניכם.

גן סאקר – מרחבים ירוקים

גן סאקר הופך ביום העצמאות למתחם הומה אדם של ממנגלים ישראלים החוגגים את עצמאותה של ישראל עם מיטב הבשרים. במהלך השנה הוא שומר על הצביון הירוק והנעים הפרוש על פני מעל מאה וששים דונמים.

אם אתם לא ירושלמים ומחפשים את הגן הוא ממוקם בין רחוב בן צבי לקרית הממשלה. היום הגן כולל מגרשי ספורט כמו: מגרשי כדורסל וכדורגל, מגוון מתקנים לילדים, גן כלבים (במתחם סגור לחברים שלנו על ארבע) ומרחבים עצומים שבם הילדים יכולים להוציא אנרגיות.

בחודש שעבר עירית פרסמה שהגן יעבור מתיחת פנים מחודשת ואולי אפילו נראה בו בקרוב גם מגרשי טניס.

– מגוון הופעות חינמיות לילדים

מקום נפלא נוסף לבילוי משפחתי בחינם הוא קניון מלחה, המציע הצגות לילדים בכל יום חמישי בשעה שש בערב. ביוני למשל תוכלו לפנק את הקטנטנים בקלאסיקות כמו: דירה להשכיר, בגדי המלך החדשים והביצה שהתחפשה. במקום יש גם פעילויות בחינם לתינוקות בשלבי התפתחות שונים וירידים של טעימות מדי פעם.

כאשר אתם לוקחים את הילדים לקניון אתם מרוויחים עוד יתרון נוסף – מזגן נפלא המתאים בדיוק לקיץ הישראלי החמים בו אתם רוצים להיות לפעמים באזור מוצל ונעים.

סיור בעיר העתיקה

בירושלים כוללת מקומות קסומים שיכולים לרתק גם את הילדים הקטנים יותר. בעיר תמצאו מגוון רחב של סיורים בתשלום סמלי ואפילו מספר סיורים בחינם. תוכלו גם לבקר עם הילדים בשערים השונים בעיר, בכותל המערבי או לסייר איתם באחת הטיילות הנפלאות בעיר מהן אפשר לצפות על הנופים המרהיבים.

תוכלו לקחת אתכם פירות ונשנושים מראש וכך לא תצטרכו להוציא אפילו שקל כשאתם בחוץ (למעט גלידה אחת נפלאה שתמתיק את הטיול ברחובות העיר).

פארק עמק הצבאים

האם ראיתם פעם צבי רץ באופן חופשי בפארק? בפארק עמק הצבאים הממוקם בצומת פת-הרצוג תוכלו לפגוש את החיות המהירות הללו יושבות בניחותא ומלחכות עשב או רצות במהירות. שני נחלים וחמש בריכות טבעיות ומלאכותיות מעטרות את הפארק והופכות את המרחב הביתי של הצבאים לחוויה טבעית קסומה באמצע העיר.

הכניסה היא ללא תשלום ואם התמזל מזלכם תוכלו להגיע כאשר מתקיים סיור או מועברת הרצאה בנושאים שונים הקשורים לטבע ולחייהם של הצבאים.

מוזיאון רוקפלר לארכיאולוגיה – לילדים הגדולים יותר

אם אתם יוצאים עם בני נוער – בואו לגלות את ההיסטוריה המרתקת של ירושלים במוזיאון רוקפלר לארכיאולוגיה הממוקם ליד שער הפרחים בעיר. המבנה עצמו של המוזיאון שנבנה בתקופת המנדט הבריטי בארץ מרשים ומעניק לנו הצצה לסגנון הבניה המאופק של אותה התקופה בבניין הנראה כמצודה מבחוץ וכקתדרלה מבפנים.

בתוך המוזיאון תמצאו שלל ממצאים ארכיאולוגיים ותוכלו להתרשם מתערוכות בשלל נושאים כמו האימפריה המצרית העתיקה או התקופה הצלבנית.

שישי ירושלמי בתחנה הראשונה

בימי שישי בין תשע ואחת עשרה בבוקר נפגשות משפחות רבות במתחם הג'ימבורי הפתוח לקהל הרחב ללא תשלום ב"תחנה הראשונה" ברח' דוד רמז 4. במקום תמצאו גם יריד אוכל מעניין, יריד גינון אורבני (בימי חמישי) ועוד מגוון רחב של פעילויות שיכולות להתאים לכל המשפחה.

תוכלו גם לחזור בשעה 12:00 להרקדה חופשית לצלילים של מוזיקה מגוונת באירוע שנקרא – "ריקודי עמבה" ומועבר על ידי "קומונע". לסיכום, לא חסרות פעילויות חינמיות לילדים ולכל המשפחה בעיר הבירה, אם אתם גרים בירושלים תוכלו לבלות מדי יום במקומות האלה ואם אתם מתגוררים ברחבי הארץ, מחוץ לבירה, תוכלו לבקר בעיר ליום כיף ספונטני.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.