קיימות בשוק פוליסות ביטוח לעסק שונות ומגוונות, הבאות לתת מענה למגוון הצרכים השונים של בתי עסק בארץ בהקשר זה. להלן נסקור את הביטוחים לעסק שמציעה אחת מחברות הביטוח הגדולות והמובילות בארץ – כלל ביטוח, על מנת לקבל מושג טוב יותר בנוגע למגוון הסוגיות הרלבנטיות השונות עבור עסקים בכל הנוגע לצורך בביטוח.

מטריות משולבות לעסקים ולמשרדים – ביטוח עסק מקיף

כלל מציעה לעסקים מענפים שונים חבילות כלליות המורכבות מפוליסות הכוללות מגוון רחב ביותר של הרחבות וכסויים שונים, במטרה לתת מענה למגוון המצבים המשפטיים השונים אליהם נקלעים עסקים.

החל מביטוח עסק בסיסי וגלובלי דוגמת ביטוח למבנים שברשות העסק ולתכולתם ועד לכיסויים ספציפיים וממוקדים יותר דוגמת כיסוי עבור ציוד אלקטרוני או סיכוני סייבר (אליהם חשופים כיום יותר ויותר עסקים), ביטוח ה"מטרייה המשולבת לעסק" שמציעה כלל מכיל מגוון סעיפים שונים המבטיחים כיסוי נרחב ומתן מענה מקיף על צרכי הביטוח של מגוון עצום של בתי עסק.

בנוסף למטרייה המשולבת לעסק מציעה כלל גם מטרייה משולבת למשרד – עיקרון דומה אך הפעם מדובר בפוליסה הכוללת סעיפים שונים ומגוונים הנוגעים ספציפית לפעילות משרדית, דוגמת תאונות במקום העבודה, נזים לרכוש וציוד משרדי, פריצות וגניבות מהמשרד ועוד.

כל מי שמנהל או מחזיק בבעלות על עסק יודע בדיוק לכמה סיכונים שונים ותביעות פוטנציאליות שונות חשוף העסק, ועסקאות המטרייה של כלל באות לתת מענה פשוט ואפקטיבי למכלול הרחב של הסיכונים הללו.

ביטוח לעסק בענף ספציפי

מעבר ל"מטריות" השונות למיניהן, מציעה כלל גם ביטוח לעסק הפועל בענף או בתחום מסוים, ובמקרה זה מדובר כמובן בפוליסות המותאמות באופן מפורט וייעודי לענף פעילות זה.

כך, ניתן למשל למצוא פוליסות ביטוח ייעודיות עבור עסקים הפועלים בענף הימי (דוגמת עסקים הפועלים באמצעות כלי שייט), ביטוח עבור קבלנים ומהנדסים אשר חשופים כמובן לסיכונים משפטיים ספציפיים ותביעות פוטנציאליות הייחודיות לתחום פעילותם ועוד.

מלבד לביטוחים בענפי פעילות ספציפיים, מוצעות פוליסות ביטוח לעסק הרלוונטיות עבור רובם המכריע של בתי העסק בישראל, דוגמת ביטוח חבויות. ביטוח זה מכסה את בית העסק מפני תביעות של עובדים, לקוחות, צדים שלישיים למיניהם ועוד.

כך, מכסה עצמו העסק מפני חבויות פוטנציאליות אשר תמיד קיימות (כל עסק פועל באמצעות עובדים אשר עלולים להיפצע בזמן עבודתם, למשל, או מוכר ללקוחות אשר עלולים להיפגע כתוצאה מפעילות העסק בדרך זו או אחרת…), גם אם אינו מעוניין לרכוש חבילת ביטוח כוללת ורחבה יותר.מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20