השיקולים בבחירת ביטוח נסיעות לחו"ל הם רבים. יש מי שמחזיקים בכיס תמיד את אותו הכרטיס ורק מפעילים בקליק את הביטוח על פי סוג החופשה והיעד בכל פעם מחדש – ולעומתם, יש מי שמזמינים חופשות די זמן מראש, ועם כל הזמנת חופשה לומדים את נושא הביטוחים ומחליטים מחדש. לא חשוב לאיזה סוג של מבטחים אתם שייכים – מה שחשוב לדעת הוא, שעם העליה למטוס אל עבר החופשה החלומית שלכם – יהיה לכם כיסוי מלא, מותאם לסוג החופשה שאתם בדרך אליה, וכולל סעיפים רלוונטיים שיאפשרו גם נסיעה בראש שקט וגם צוות מקצועי זמין, במקרה שחלילה תצטרכו להפעיל את הביטוח. 

אם אתם ספונטניים, וקורה שאתם יוצאים לחו"ל בהתראה קצרה, או אם ביטוח נסיעות לחו"ל הוא לא פריט חיוני ברשימת ההכנות שלכם לקראת כל טיסה לחו"ל – חשוב שתדעו שלדאוג לביטוח נסיעות לאחר יציאה מהארץ אינו עניין פשוט. ולכן, מי שמבקשים לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל לאחר יציאה מהארץ נתקלים בלא מעט קשיים – אבל ניתן להתגבר עליהם ולהמשיך את השהייה בחו"ל בידיעה שטיפלנו בעניין חשוב זה. כך תעשו זאת:

מה הרגע האחרון בו ניתן לדאוג לביטוח נסיעות ללא קושי?
ככלל, הרגע האחרון ממש לדאוג לביטוח נסיעות בלי שניתקל בכל קושי הוא עם הגעתנו לשדה התעופה ולפני שביצענו צ'ק אין והתחלנו את הליך העליה למטוס. יש חברות ביטוח להן דלפק בשדה התעופה, חברות אחרות מאפשרות הסדרת העניין בטלפון. ככלל, אם ניתן, עדיף לרכוש פוליסה במסגרתה מקבלים כרטיס דמוי כרטיס אשראי המאפשר, במקרה של הפעלת הביטוח, ביצוע תשלומים ללא שאנחנו נדרשים להוציא כסף מכיסנו כלל. מובן שלא ניתן לקבל כרטיס כזה לאחר שעברנו בידוק ביטחוני, ביקורת דרכונים ואנו נמצאים באולם הנוסעים היוצאים, באזור חנויות הדיוטי פרי. לכן, אם כשהגענו לשדה התעופה והבנו שאנו עלולים להיקלע למצב בו נצטרך לדאוג לפוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל לאחר יציאה מן הארץ, מומלץ להקדיש מיד זמן לפתרון הבעיה – ייתכן מאוד שנוכל להשיג ביטוח מצויין ובתנאי שלא התקדמנו יתר על המידה בהליך העליה למטוס.

מה בכל זאת אפשר לעשות אם גילינו מאוחר מדי שלא דאגנו לביטוח נסיעות?
כאמור, ברגע שהתקדמנו בהליך העליה למטוס והגענו לאולם הנוסעים היוצאים, כבר לא נמצא מקום פיזי אליו נוכל לגשת (דלפק או נציג חברת ביטוח) כדי לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל. מה שצריך לעשות במקרה כזה הוא לפנות טלפונית, או בצ'אט מול נציג (חברות ביטוח מתקדמות מאפשרות דרך נוחה כזו ליצירת קשר), להסביר את הבעיה ולברר אם חברת הביטוח מוכנה למכור לנו פוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל לאחר יציאה מהארץ. קיים סיכוי טוב יותר שחברת הביטוח תיעתר לבקשתנו אם כבר רכשנו מחברה זו ביטוח נסיעות בעבר. אם אנו נתקלים בסירוב יכול להיות שסוכן ביטוח שמטפל עבורנו בפוליסות ביטוח שונות, לאו דווקא ביטוח לחו"ל, יוכל לעזור. הסוכן יפנה לחברת הביטוח בשמנו ויבהיר שיש לו היכרות ארוכה עימנו ושהוא ערב לכך שאין מדובר בניסיון לרכוש ביטוח בדיעבד, לאחר שכבר נתקלנו בבעיה.

חשוב לא לוותר, במיוחד אם אנחנו צריכים ביטוח רחב היקף
אם לא נהגנו באחריות ונקלענו למצב בו אנחנו צריכים לעשות ביטוח נסיעות לאחר יציאה מהארץ, חשוב מאוד לא לוותר על מציאת פתרון הולם לבעיה אפילו אם אנחנו נתקלים תחילה בקשיים. יש לפנות  לחברת ביטוח המציעה פוליסה שמתאימה לצרכינו, כאשר חברה שכבר ביטחה אותנו בעבר תגלה בדרך כלל נכונות רב יותר לעזור, וסוכן ביטוח המכיר אותנו יוכל גם הוא לתרום את חלקו במידת הצורך.
ככל שאופי הנסיעה דורש פוליסת ביטוח המעניקה היקף כיסוי גדול יותר, חשוב יותר להתעקש ולפתור עניין רכישת ביטוח לחו"ל לאחר יציאה מהארץ.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.