מרכיבי ביטוח החובה

מחיר ביטוח חובה נקבע כשקלול של מאפייני הנהג הנוהג ברכב וכן הרכב עצמו. על פי נתונים אלה מחשבת חברת הביטוח את הסיכוי שתתרחש תאונה כאשר הנהג המבוטח נוהג ברכב. מאפיינים אלה הם:

מין הנהג: היות ומבחינה סטטיסטית נשים מעורבות פחות בתאונות, חברות הביטוח מעניקות הוזלה לפוליסות שבהן נוהגות נשים, על מנת לקבל הנחה זו, יש לעדכן בחברת הביטוח את הפרטים של הנהגת הצעירה ביותר שתנהג ברכב..

סוג הרכב ונפח המנוע: מחיר ביטוח החובה נקבע לפי סוג ומודל הרכב. לדוגמה: רכבים פרטיים יעלו פחות מרכבים מסחריים ואם רכב מוגדר כרכב חברה הוא יזכה לתעריף משלו. קיים גם הבדל במחיר בהתאם לנפח המנוע של הרכב.

למשל פוליסת ביטוח חובה לרכבים בעלי נפח של 1,600 סמ"ק יתומחרו באופן שונה מרכבים עם נפח של 2,400 סמ"ק. פוליסות רכבי יוקרה יתומחרו גבוה יותר מרכבים משפחתיים סטנדרטיים.

גיל הנהג: גיל הנהג הראשי ברכב משפיע על מחיר הפוליסה. נהגים צעירים או נהגים שזה עתה קיבלו את הרישיון ישלמו מחיר גבוה יותר מנהגים ותיקים. קיימות מדרגות שונות לנהגים – מתחת לגיל 21, מעל גיל 24 ומחירונים לכל עשור (גיל שלושים, ארבעים וכן הלאה).

היסטורית תאונות ושלילת רישיון נהיגה: חברות הביטוח בוחנות האם יש היסטוריה של פגיעות גוף לנהג. אם אכן היו תביעות בביטוח חובה הדבר עשוי לגרור עליה במחיר הפוליסה. בנוסף, שלילת רישיון בעבר יכולה להעלות את המחיר ושלילה כפולה של הרישיון עשויה לפסול את הנהג מרכישת פוליסת ביטוח.

מאפייני הבטיחות ברכב: כיום, התקנה של אביזרי בטיחות מחברת מובילאיי הכוללים חיישנים למניעת תאונות או פגיעה בהולכי רגל יכולים להעניק לכם הנחה נוספת בביטוח החובה.

טיפים להוזלת ביטוח הרכב

תקופה קצובה: חלק מחברות הביטוח, מאפשרות לרכוש כיסוי ביטוחי לנהג צעיר (מתחת לגיל 21) למשך ארבעה ימים בעלות סמלית למשך התקופה הנקובה. בעוד כיסוי לנהג צעיר לכל החודש יקר יותר באופן משמעותי, כאשר אתם נותנים את המפתחות לנהג -חייל בחופשת חמשוש, כדאי לרכוש לו כיסוי רק לימים שינהג בפועל ברכב. כיסוי זה ניתן לעשות גם מספר פעמים במהלך אותו חודש.

מקום העבודה שלך יכול להוזיל את הביטוח

טיפ נוסף הוא שמידה ואתם עובדי מדינה, שוטרי או מורים אתם זכאים להנחה נוספת. בדקו היטב מי הן חברות הביטוח אשר זכו במכרז ופנו אליהן בבקשה להצעת מחיר מוזלת.מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20