למעלה מ-80 ופעוטות חוסנו נגד בבהילות בבית החולים '' בבני ברק, זאת לאחר שנכנס למקום אב לאחד מהם החולה בחצבת. כך פורסם לראשונה ב'ישראל היום'.

חיסון נגד חצבת. צילום אילוסטרציה: חן לאופולד – פלאש 90

 

על פי פרטי הפרסום, המקרה התרחש ביום חמישי כאשר האב, שחש ברע, התעקש לבקר את בנו הפג מבלי לדווח לאחיות שהוא חולה. רק בהמשך נודע שהוא אובחן כחולה חצבת.

במעייני הישועה החליטו לחסן את כל 24  הפעוטות השוהים בפגייה ו-60 נוספים ששהו בתינוקייה הסמוכה. היקף ההתחסנות החריג גרם להקפצת צוות נוסף לבית החולים.

הבהילות לבצע את החיסונים מקורה בכך שתינוקות ופגים רגישים במיוחד להידבקות בחצבת ואינם מחוסנים מפניה. החיסון למחלה ניתן במצב הרגיל  רק מגיל שנה, ובמקרים חריגים מגיל חצי שנה. לכן, התינוקות והפגים במעייני הישועה לא חוסנו בחיסון רגיל אלא בחיסון מיוחד, שמכיל נוגדנים לחצבת ונחשב כטיפול מונע.

ככל שמתרבים מקרי החצבת, כך מתרבה החשש. צילום ארכיון: רויטרס

 

פרופ' מוטי רביד, מנהל בית החולים התייחס לאירוע ואמר: "זהו מעשה פראי וחסר התחשבות, שלא לדבר על זה שאותו אדם סיכן את בנו, לצד סיכון שאר התינוקות. אנחנו מקיימים שמירה בבית החולים אבל עד כה התרכזנו בעיקר במניעת כניסת ילדים מבקרים"

"מעכשיו נקיים גם שמירה בנושא כניסת מבוגרים וגם תלינו שלטים ברחבי בית החולים שמבקשים ממבקרים הסובלים מחום או מפריחה לא להיכנס לבית החולים", הסביר המנהל והבהיר: "כולם משגיחים בנושא בשבע עיניים. אדם שמרגיש לא טוב לא צריך להגיע לבקר לא בבית ולא בבית כנסת או ישיבה".

כזכור, בשבוע שעבר דווח על חתונה שבוטלה בשל גילוי מחלת החצבת אצל החתן. מקרים נוספים דווחו בטיסות, ברכבת ובמקומות נוספים.

לא רק בישראל: היקף התחלואה בחצבת באירופה – הגדול ב-20 שנה

אלון מליק

אלון מליק:עוד באותו נושא